16 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara7°C

ÜÇ TANEDE ÇIKAR, OTUZ ÜÇ TANEDE, YÜZ OTUZ ÜÇ TANEDE

Üç tanede çıkar, otuz üç tanede, yüz otuz üç tanede

15 Mart 2011 Salı 00:00

AK Parti milletvekili aday adayı sayısının otuzlu rakamları geçmesinin ardından gözler şuan üç milletvekili aday adayı ile sınırlı kalan CHP’ye çevrildi. CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu ortaya çıkan aday sayısının çok önemli olmadığını nitelikli aday adaylarının bu göreve talip olmasının çok daha önemli olduğunu belirtti.

HABER: ZEKİ ERCİVAN
Mehmet Karakaşoğlu kamuoyunda yapılan eleştirilerle ilgili yaptığı açıklamada “Hiçbir siyasi partinin iç işlerine karışmak ya da müdahale etmek gibi bir hakkımda yok, yetkimde yok. O durum her siyasi partinin kendi bünyesindedir. Üç tanede çıkar otuz üç tanede çıkar yüz otuz üç tane de çıkar. Onlar tamamen siyasi partilerin kendi iç bünyesindeki olaylardır. Ben onlara son derece saygı duyuyorum. Milletvekili aday adayı sayısı beni çok fazla düşündürmüyor. Bu durumda beni en çok düşündüren konu Bolu’dan gidecek üç milletvekilinin görev yaptıkları süre içersinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kürsüsüne çıkıp Bolu’yla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü konuda savunucusu olması” dedi.

SÜREÇ TAMAMLANMIŞ DEĞİL
Karakaşoğlu açıklamasının sonunda “Şuan benim il başkanlığı görevini yaptığım partide üç tane aday adayım var. Bolu’yu çok iyi tanıyorlar Bolu’nun sorunlarını çok iyi biliyorlar. Bu sorunlara çok iyi çözümler getiriyorlar. O nedenle bu sayısal durumu çok dikkate almıyorum. Yeter ki TBMM’de Bolu’yu çok iyi temsil etsinler. Ben şuan çıkan üç milletvekili aday adayımın da Bolu’nun sorunlarına çözümler getireceklerine Bolu’yu en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Ayrıca şuan aday adaylığı ile ilgili süreç tamamlanmış değil. Daha partimizde hangi yöntemle seçim yapılacağı Yüksek Seçim Kurulu’na bildirilmedi. İlerleyen günlerde Bolu’nun sorunlarını bilen nitelikli insanlarda çıkabilir. Önemli olan sayı değil önemli olan Bolu’nun temsil edilmesi. Ben biliyorum ki Bolu’da yaşayan vatandaş, meclise göndereceği vekilinin meclis kürsüsünden Bolu’nun sorunlarını ifade edip etmediğini düşünsün değerlendirsin” dedi.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.