18 Nisan 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara11°C

SON LİSTE BELLİ OLDU

Son liste belli oldu

15 Mart 2011 Salı 00:00

AK Parti'de dün gerçekleştirilen törenle dört aday adayı daha, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir katılımla il başkanlığı binası önünde gerçekleştirilen açıklamada Tahsin Akduman, Fahrettin Afacan, Ali Özdemir, Yunus Çetin ve Mustafa Uğur Türesin AK Parti Bolu Milletvekili aday adayı olduklarını açıkladı. Yapılan son açıklamayla AK Parti milletvekili aday adayı listesi belli oldu.

İlk olarak Tahsin Akduman vatandaşların karşısına geçti. Tahsin Akduman “Son 25 yılımı Bolu'ya adamış birisi olarak sizlerin karşısına aday adayıyım, Allah yolumuzu açık etsin” dedi. Tahsin Akduman, “Ak Partiden Bolu Milletvekili Adayı olmak için bugün müracaat dilekçemi verdim. Bu müracaat sırasında bana destek için buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.30 yıllık memuriyet hayatımın son 25 yılı Bolu İlimiz ile ilgili hizmetlerde geçmiştir. Bu hizmetleri yaparken Bolu'da hep birlikte çalıştık. Mahalli, siyasi veya idari görevlerde bulunan yöneticilerimiz ve mensuplarımız hep birlikte Bolumuza bir şeyler kazandırmaya gayret ettik. Bu bazen bir muhtarlıkta, bazen bir müdürlükte, bazen Valilik'te, bazen de Bakanlıklar düzeyinde olmuştur. Bazen Bolu için yurtdışını da kapsayan projeler gerçekleştirdik. Ben; Bolu'da, eğitimden turizme, İlin imar ve bayındırlık sorunlarından sağlığa, köylerin alt yapısından sosyal güvenliğe, tarımdan kültüre ve daha birçok konuda Bolunun yetiştirdiği bilgi birikimi ve tecrübesi olan bir değer olarak kendimi addediyorum. Bunu yaparken de beni bu yaptığım görevlere sizler layık görerek getirdiniz, sizler beni yetiştirdiniz. Ben de sizleri hiçbir zaman mahcup etmedim. Gece gündüz çalıştım. Ve bu çalışmalarımdan ve sizlere olan sevgi ve güvenime olan inancımdan ve Bolumuza daha güzel hizmetler sunmak gayesi ile Ak partiden Bolu Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. şeklinde konuştu.

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM

Fahrettin Afacan, ise “Uzun yıllar köy ve merkezde İmam hatip olarak görev yaptım. 1995-2001 yılları arasında Almanya'da (Ge-Horst) din görevlisi olarak bulundum. Son olarak Bolu Merkez Yıldırım Bayezıd Camiindeki 10 yıllık imam-hatiplik görevimden 10 Mart 2011 tarihinde, 12 Haziran 2011 24.dönem Milletvekilliği Ak Parti Bolu Aday Adaylığı için istifa ettim. Uzun yıllar asli görevimle beraber, Bolu Din Görevlileri Dernek Başkanlığı, Bolu Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı, İlim Yayma Cemiyeti Bolu Şube Başkanlığı görevlerinde bulundum. Bütün insanlığın ihtiyacı olan birlik-beraberlik, sevgi ve saygı zemininde İl-İlçe teşkilatlarımız ve sizlerin desteğiyle Bolu'ya hizmet için yola çıktım. Bolumuzun turizm, sanayi, eğitim, sağlık ve diğer hizmet noktalarında en üst seviyeye çıkarılması için var gücümle çalışmaya talibim. Partimizin Ülkemize ve Bolumuza yapmış olduğu hizmetlere bir halka da ben ekleyebilmek için elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.

BOLULU KARDEŞLERİMİN HİZMETİNE TALİBİM

Ali Özdemir yaptığı adaylık konuşmasında “1980 yılında Devlet Planlama Teşkilatına girdim. İlkokulu ortaokulu ve liseyi Ankara'da okudum daha sonra siyasal bilgiler fakültesini bitirdim. 1986 – 1988 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde özellikle kalkınma iktisadı başta olmak üzere değişik dallarda çalışmalar yaptım. Döndükten sonra Devlet Planlama Teşkilatı uzmanlığına atandım. Değişik konularda çalıştıktan sonra ben de siz sevgili Bolulu kardeşlerimin hizmetine talip oldum ve milletvekili aday adayı olarak huzurlarınızda bulunuyorum” dedi.

BENDE ADAY ADAYIYIM

Yunus Çetin yaptığı açıklamada “Ben Bolu'nun Gerede kazasında doğdum. İlkokulu kendi köyümde bitirdim, ortaokulu Bolu'da lisenin de bir kısmını Bolu'da bir kısmını da Ankara'da okudum. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesine girdim ve orada masterımı yaptıktan sonra ziraat yüksek mühendisi olarak mezun oldum. İş hayatım, Şeker fabrikalarında işletme şefliği, daha sonra çay fabrikasında müdür yardımcılığı görevinde bulundum. Daha sonra yem sanayinde müdürlük yaptım Konya fabrikaları yem sanayi müdürlüğü yaptım. Özel fabrikaların da yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum. Fabrikalar özelleştikten sonra Altındağ Belediye Başkan yardımcısı olarak 5 yıl hizmet verdim. Hemşerilerim Altındağ belediyesinden tanırlar. Şu anda bütün görevlerimden ayrıldım ve 24. dönem milletvekilliği için huzurunuza aday adaylığımı ilan etmek için çıktım.

BÜYÜK HİZMETLERDE BULUNACAĞIZ

Mustafa Uğur Türesin yaptığı açıklamada “İkibinli yıllardan önceki siyasi ikdidarların kalisyon hükümetlerinin iş ve üretimle ilgili yanlış politikaları nedenleriyle ülkemiz ekonomik kırizler yaşadı etkilendik topluca mağdur olduk. Bundan sonra tecrübelerimle siyasette de memleketime eski üyesi olduğum AK Partide milletvekili aday adayı olarak yeniden siyasete devam etmek istiyorum. Memleketimizi istikrara kavuşturan, milletimizi televole kültüründen kurtaran Adalet ve Kalkınma Partisinden Bolu Milletvekilliği aday adaylığı müracaatımı Bolu İl Başkanlığına yapmış bulunuyorum. Yıllarca Mudurnu, Göynük, Seben, Kıbrısçık ve Mengen de çiftçimize, işçimize iş ve aş vermeye vesile olduk. Hayırlısıyla babam Tevfik Türesin in öğrettiği çalışkanlıkla ve doğrulukla inşallah Bolumuza ve tüm ilçelerimize el birliğiyle büyük hizmetlerde bulunacağız”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.