25 Mayıs 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul17°C
  • Ankara15°C

KIZILAY'DA İŞ AKİTLERİ FESHEDİLDİ

Kızılay'da iş akitleri feshedildi

17 Mart 2011 Perşembe 00:00

Kızılay Bolu Şubesi'nde çalışan yedi personelin iş akdine son verildi. Kızılay Başkanlığı görevine atanan Dr. Hüseyin İka, personel çıkışının genel merkez kararıyla gerçekleştiğini söyledi.

Haber: Zeki Ercivan

Kızılay Bolu Şube Başkanı Dr. Hüseyin İka, Kızılay Genel Merkez tarafından alınan kararın ayrıntılarını şu şekilde açıkladı “ Genel merkez tarafından yapılan toplantıda alınan karar gereği şubemizde çalışan yedi personelimizin iş akdine son verilmiştir. Genel merkezimiz konuyla ilgili yaptığı açıklamada son dönemde şubemizde yapılan defter ve hesap incelemeleri sonucunda bu kararın verildiği ifade edildi. Genel merkezle bu konuyla ilgili görüşme yapmaya çalıştık ancak aldıkları kararın kesin olduğunu söylediler”

PERSONELİMİZ MAĞDUR OLMAYACAKTIR

İka açıklamasının sonunda “Genel merkezimizin verdiği kararla birlikte şubemizden ayrılan personelimiz kesinlikle mağdur olmayacaktır ve yasal hakları korunacaktır. Kendilerine tazminatları ödenecektir ve bu personelimizin bir kısmı yine hizmet alımı şeklinde çalıştırılmaya devam edecektir. Genel merkezimiz bugüne kadar çok sayıda hayırseverin yaptığı bağışlarla ülkemize en iyi şekilde hizmet vermeye çalışan kurumumuzun üzerinde personel yükünü azaltmak için bu şekilde bir karar almıştır” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.