19 Eylül 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara27°C

“BİR ISLIKTA BENDEN”

“Bir ıslıkta benden”

17 Mart 2011 Perşembe 00:00

Kemal Alemdar, CHP Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Alemdar’ın aday adaylığı açıklamasına yoğun partili katılımı oldu.

CHP İl binasında düzenlenen basın toplantısıyla CHP milletvekili aday adaylığını açıklayan Kemal Alemdar “Sevgili CHP’nin aslan sosyal demokratları. Demokrasi bir fazilet yarışıdır. Adaylığımı açıklamadan önce bu fazilet yarışındaki arkadaşlarıma milletvekili adaylıklarını açıklamış üç güzel insana Tanju Özcan’a Mehtap Mısırlıoğlu ve Hakkı Fidan kardeşlerime sevgilerimi sunuyorum. En içten başarı dileklerimi sunuyorum, onları kutluyorum. Onları alkış dolu ıslıklarla selamlıyorum” dedi.

12 EYLÜL FAŞİZMİ BİZİ YAKTI
Alemdar konuşmasının devamında partililere seslendi “Sevgili aslan sosyal demokratlar, 12 Eylül faşizmi bizi yaktı. Geçmişimizi SEKA kâğıt fabrikasında İzmit’te denize nazır ocaklarda yaktı. Bu acımasız zulüm sonrasında bir parti büyüğümüz sevgili ağabeyim Yener Bandakçıoğlu “Bundan sonra partiler 20-30 yıl kendilerini toparlayamazlar, siyasi kadrolar bölük pörçük olurlar ve bu sıkıntı uzun yıllar sürer” demişti. Aynen öyle olduk dostlarım. Sadece biz değil demokrasi tarihimizin saygın partileri de öyle oldu ve toparlanma süreçleri uzun oldu.

ÖLENLERİMİZE RAHMET, YAŞAYANLARIMIZ İÇİN HÜRMET SUNUYORUZ
Halkçı Parti ile başlayan süreç SODEP ile SHP ile DSP ile başladı yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nin inşası ile bu süreç bitti ve bu gün mutluyuz. Bugün kocaman ıslıklarımızı geçmişimizi kuran sevgili Genel başkanlarımıza ulaştırmalıyız. Başta tabi ki Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü’ye, Bülent Ecevit’e, Necdet Calp’a, Erdal İnönü’ye, Aydın Güven Gürkan’a Deniz Baykal’a Murat Karayalçın’a Hikmet Çetin’e Altan Öymen’e ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na Bolu’nun aslan sosyal demokratlarından selam olsun. Ölenlerimize rahmet, yaşayanlarımız için hürmet sunuyoruz. Aramızda olan milletvekilimiz koca çınar Haluk Karabörklü’den Sayın Yener Bandakçıoğlu’na, Sayın Ahmet Özcan’a, Sayın Necdet Gören’e, öğretmenlerim ve hocalarım olan bu il başkanlarına huzurunuzda en içten saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Ve tabi ki aramızda yaşayan uzun ömürler dilediğim kendisinden çok şey öğrendiğim Mustafa Hızarcı ağabeyime huzurlarınızda teşekkür etmekten onur duyuyorum. Omuzdaşım olan yan yana çalıştığım kimi zaman demokratik fazilet yarışında birlikte koştuğum, diğer bütün il ve ilçe başkanlarımı aynı duygularla selamlıyorum.

KAYBETTİKLERİMİZİ DE ACI BİR BURUKLUKLA HÜZÜNLE VE RAHMETLE ANMAK İSTİYORUM
Burada bir nefes alıp bir ıslık daha çalıp kaybettiklerimizi de acı bir buruklukla hüzünle ve rahmetle anmak istiyorum. En başta tüm partililerimize yapmış olduğu öğütler ile unutulmaz tavsiyeleri ile hafızalarımızda yer etmiş olan Zeki Baltacıoğlu’na hem il başkanımız olarak hem de bütün partililerimizin eğitmeni olarak saygı ile anıyorum. Koca adam her çeşme başında “Bu çeşmeye de afiş asalım” diyen sevgili Mustafa Çatladıoğlu Ağabeyimi Sevgili ilçe başkanım Sami Esen ağabeyimi, sevgili namı diğer Kolsuz Mehmet Gökmen ağabeyimi Bolu Dağı’nda karda yürümeyen il başkanın arabasını itelerken yollarda kalan cefakar partili ağabeyimi, çok sevdiğim çocukluk arkadaşım, birleşmenin ve bütünleşmenin en büyük savunucusu Bolu’da bize acılara boğan il genel meclisi üyemiz Fahrettin Tanyar’ı ve geçen hafta kaybettiğimiz Seben ilçemizin güzel insanı İzzet Demirel ağabeyimi saygıyla yad ediyorum onlara bir ıslık bir selam gönderiyorum.

TEK NEDEN SOLSUZLUK
CHP, sosyal demokrat ve sol değerlere inanmış dünya halklarını ayrımsız dost ve kardeş bilen, insanların eşit ve özgür olarak doğduklarını ve insan haklarını sonuna kadar savunan, üzerinde yaşadıkları toprağın binlerce yıllık geçmişine, tarih ve kültür mirasına gururla sahip çıkan, milli misakın ve ulusal kurtuluş savaşının şanlı mirasının sahibi olmaktan onur duyan bir partidir ve biz bundan hep onur duyarız. Ben inanıyorum ki bozulmanın, kirliliğin, çürümenin ve yolsuzluğun tek nedeni vardır o da solsuzluktur. Sevgili genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Haydi ayağa kalkın iktidara yolcuyuz” davetini kutsal bir çağrı olarak kabul ederek bu çağrıya da bir ıslıkla cevap vermeliyiz. İktidar yakındır. Sevgili dostlarım sevgili aslan sosyal demokratlar, sizlere güveniyorum sizinde bana güvenmenizi ve birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara getirme hedefimizi gerçekleştirmeye çağırıyorum.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.