21 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara17°C

VATANDAŞ, KENT MEYDANI PROJESİ İÇİN NE DEDİ?

Vatandaş, Kent Meydanı Projesi için ne dedi?

21 Mart 2011 Pazartesi 00:00

Bolu Gündem okuyucuları, Bolu Gündem internet sitesinin düzenlediği ankete iştirak edip “Kent Meydanı” konusunda görüşlerini belirtmeye devam ediyorlar.

Aday adaylarının birbiri ardına yaptıkları açıklamalar gündemi değiştirdi değiştirmesine ama kentimizin bugüne kadar dek planlanan en büyük değişim projesi olan “Kent Meydanı” ile ilgili düzenlediğimiz ankete Bolu halkının ilgisinde azalma olmadı. Anket sonuçlarını haberleştirdiğimiz saatlerde ankete 4 bin 904 Bolu Gündem okuru katılmış ve tercihini belirtmişti.

IP korumalı olarak planlanan ankete katılım internet bağlantılı bilgisayarların IP numaraları ile sınırlı. Bu anlamda bir bilgisayardan 2 kere oy kullanmak olanaksız. Bir internet cafede dahi yüzlerce bilgisayar olsa bile bir kez oy kullanabiliyorsunuz. Bu teknik çalışma tabii sonuçların güvenilirliğini de beraberinde getiriyor. Bu bağlamda anket sonuçlarını yorumlarsak, 4904 katılımcıdan, 2207'si Meydan eski haline dönsün, 1019'u projeleri destekliyor, 942 kişi ise yeni projeler üretilmeli, diğer 716 katılımcı meydan tamamen yeşil alan olmalı diyerek tercihini belirtmiş durumda.

KATILIMCILARIN YÜZDE 60'I PROJEYİ ONAYLAMIYOR

Bolu kent merkezinin nüfusunu düşündüğümüzde yaklaşık 5 bin kişi hiçte azımsanacak bir kitle değil. 5 bin kişinin yüzde 45'i meydan eski haline dönmeli, yüzde 14,60'ı ise meydan tamamen yeşil alan olmalı diyor. Bu iki gurubu da Kent Meydanı projesine bütünü ile karşı çıkan grup şeklinde değerlendirdiğimizde karşımıza yüzde 59,60 gibi onaylamayan bir çoğunluk karşımıza çıkıyor. Bu önemli bir çoğunluk.
Anketin gidişatından anlaşılan o ki, Bolu Belediyesi “Kent Meydanı” projesini Bolu halkına çok daha ayrıntılı anlatmalı, kafalardaki soru işaretlerini gidermeli. Bolu Gündem olarak anketi bir hafta daha devam ettirme kararı aldık. Sonuçları Bolu Halkı ile tekrar paylaşacağız.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.