20 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara18°C

BOŞ VERME OY VER!

BOŞ VERME OY VER!

28 Mart 2011 Pazartesi 00:00

 CHP Bolu Gençlik Kolları yaptığı yazılı basın açıklamasında gençleri CHP’ye oy vermeye davet etti.

CHP Gençlik kolları tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı “Biz Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Gençlik Kolları olarak bugün, önümüzdeki 12 Haziran seçimlerine yönelik düşüncelerimizi, projelerimizi siz değerli Bolu halkıyla paylaşmayı uygun gördük. CHP iktidarıyla gençlerimiz artık daha huzurlu, daha güvenilir bir hayat süreceklerinden emin olmalıdır. Halkın iktidarında tüm gençlerimizin şu sayacağımız projelerden yararlanacağını bilmelidir. CHP iktidarında atama bekleyen 300 bin öğretmenin atanacağı kesinlikle bilinmelidir”

YÖK DÜZENİ SON BULACAK
Yazılı metinde CHP’nn gençlere yönelik vaatleri şu şekilde sıralandı “Anayasa’da ‘Devletin amaç ve görevleri’ ile ‘eşitlik’ bölümlerine gençlerle ilgili özel hükümler eklenecektir. İhtiyacı olan ailelerin çocuklarına kırtasiye desteği için aylık nakdi ödemeler yapılacaktır. Okullar tam gün olacak ve tüm devlet okullarında ücretsiz öğle yemeği verilecektir. Zorunlu eğitim 12 yıla çıkarılacaktır. Çoktan seçmeli sorularla sınavlar yapılmayacak, Üniversite girişinde ortaöğretimdeki başarı esas alınacaktır. Üniversite harçları kesinlikle kaldırılacaktır. İsteyen öğrencilere işe girince ödemeye başlayacakları Yaşam Destek Kredisi, ihtiyacı olan öğrencilere ise karşılıksız burs verilecektir. YÖK düzeni son bulacak. Üniversite öğrencilerinin yarı zamanlı çalışması ve bu sürede SSK primlerinin devlet tarafından karşılanması sağlanacaktır. İş kurmak isteyen girişimci gençlere devlet tarafından 30 bin TL’lik destek verilecektir. Askerlik süresi önce 9, sonra 6 aya düşürülecektir. Üniversite öğrencileri yaz tatillerinde askerlik yapabilecektir. Kadınlar evden çıkmıyorsa evler sınıf haline getirilecek, öğretmenler eve gidecektir. Mevsimlik işgücünün olduğu yerlerde telafi eğitim programları düzenlenecektir. Seçimlere seçilme yaşı 21’e düşürülecek, belli bir sayıda milletvekilinin 35 yaşın altında olması zorunlu tutulacaktır. Her gence bir bilgisayar ve internet erişimi sağlanacaktır”

KESİNLİKLE OY KULLANMALARINI RİCA EDİYORUZ
Yapılan açıklamanın sonunda gençlerin CHP’ye oy vermesi için çağrıda bulunularak “Biz Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Gençlik Kolları olarak son olarak da 12 Haziran seçimlerinde kesinlikle oy kullanmalarını rica ediyoruz. Biz oy verin de kime verirseniz demiyoruz, Biz sandığa gidin onurlu bir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verin diyoruz. Gençlere son sözümüz olarak ‘BOŞ VERME, OY VER’ diyoruz. Seçimlerde oy kullanacak üniversite öğrencileri oylarını kullanmak için 31 Mart’a kadar nüfus müdürlüğüne kayıtlarını yaptırmalarını eğer yurtta kalıyorsa da Yurt Belgesini alıp nüfus müdürlüğüne gitmelerini önemle rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.