23 Temmuz 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara27°C

“ADAM YERİNE KOYMAM”

“Adam yerine koymam”

29 Mart 2011 Salı 00:00

 Bu gün Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Kent Meydanı ile ilgili projelerin sunumu öncesinde gergin dakikalar yaşandı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Köşe Yazarı Metin Ferah fena kapıştı.

Kent Meydanı ile ilgili projelerin sunulacağı toplantı salonuna gelen katılımcılar Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’la köşe yazarı Metin Ferah arasında birden bire yaşanan gerilime tanık oldular. Salonda herkesin elini sıkıp selamlaşan Başkan Yılmaz, köşe yazarı Ferah’a gelince beklenmedik bir durumla karşı karşıya geldi. Ferah, Yılmaz’ın uzattığı eli havada bıraktı. Ferah’ın yaptığı tavra sinirlenen Yılmaz sert tepki göstererek “Ben, bana bu şekilde davrananı adam yerine koymam. Elimi uzattım, bana elini kaldırarak hadi oradan der gibi, böyle yaptı. Bir Belediye Başkanına böyle hareket yapacak insanın burada işi yok. Çünkü burası Bolu Belediyesinin sunum yaptığı yerdir” diyen Başkan Yılmaz, “Ben mi yaptım?” diyen Yener Bandakçıoğlu’ na “Kim yaptıysa bu saygısızlıktır” dedi.

BÖYLE BİR ŞEYE HAKKIN YOK
Yazdığı bir köşe yazısıyla ilgili olarak sorun yaşadığını ifade eden Ferah “Ben yazdığım bir köşe yazısı için belediyenin Basın Yayın’ından bir talepname istedim, beni aşağıladıkları için ben de böyle bir tepki gösterdim deyince Başkan Yılmaz; “Sen Bolu Belediye Başkanına böyle bir tepki gösteremezsin. Böyle bir şeye hakkın yok” dedi.

BOLU HALKINA SAYGISIZLIKTIR
Köşe yazarı Ferah Yılmaz’a bu defa “Sizin hakkınız var mı peki?” şeklinde karşılık verince Yılmaz “Edepsizliğin savunması olmaz” dedi. Yılmaz, öfkeyle sözlerini şu şekilde sürdürdü “Hiç gelemeyeceksin buraya belediyeyle olan ilişkilerini keseceksin. Bolu halkı, Bolu Belediye Başkanının elini böyle itemez. Edepsizlik yapmayacak hiç kimse. Biz sizin bildiğiniz pısırık adamlar değiliz. Ben Alaaddin Yılmaz olarak beni sevmeyebilirsiniz, beni kabul etmeyebilirsiniz, bana karşı gelebilirsiniz. Ama Bolu Belediye Başkanı olarak bana tavır göstermek Bolu halkına saygısızlıktır. Bunu bilmeyenin burada yeri olmaz” dedi.


 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.