26 Mayıs 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

AK PARTİ'DE KASABA POLİTİKASI YOKTUR HİZMETLER TABELALARDAN SİLİNSEDE KALPLERDEN SİLİNMİYOR

AK PARTİ'DE KASABA POLİTİKASI YOKTUR HİZMETLER TABELALARDAN SİLİNSEDE KALPLERDEN SİLİNMİYOR

31 Mart 2011 Perşembe 00:00

Mudurnu Belediyesi eski Başkanı ve Ak Parti yönetim kurulu üyesi Metin Soygür, Ak Parti Milletvekili aday Adayı Uğur Türesin’i eleştiren açıklamalarda bulunarak Türesin’i ciddiye almadığını söylemişti. Türesin’den Soygür’e yanıt gecikmedi. Ak Parti Bolu Milletvekili Aday adayı Sn. Uğur Türesin ,” Hizmetler tabelalardan silinsede kalplerden silinmiyor” dedi.
Türesin konuşmasında “Eski Mudurnu Belediye Başkanı Metin Soygür’den talihsiz ciddiyetsiz bir açıklama. Soygür çamur at izi kalsın politikalarına devam ediyor” dedi. Türesin,” Şahsına 2004 yılındaki mahalli seçimlerde Ak Parti teşkilatlarının temayül yoklamasında % 85 oyla 1. Çıkardığı, Genel Merkezde mülakattan geçtiğim Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımda değerli büyüklerimizden Fazilet Partisi Bolu eski milletvekilimizle birlikte “Uğur Türesin’nin fabrikası kapandı, oy alamaz, bize kaybettirir” diyerek Genel İdare Kurulumuzda beni saf dışı ederek beni ve halkımızı mağdur etmeye sebep olmuştur”dedi.

“Türesinlerin çevresi var hizmeti var diye uzaklaştırılmak istendim”
Türesin konuşmasının devamında, Oysaki Soygür “Mudurnu’ya büyük hizmetleriniz var, sizden 10 yaş küçüğüm, tecrübeniz var, tavukçuluk bölgenin sorunudur “diyerek yanımda yer alabilirdi. Başbakanımız yurt dışı gezisindeyken yaptığı çirkin lobi çalışmasına rağmen kendisini Mudurnu’da yaşayan mevcut 400 çalışanıma gerekli açıklamaları yaparak esnaf esnaf dolaşıp, sağında birleşmesiyle 100 küsur oy farkla Belediye Başkanı Makamına oturttuk. Partime küsmedim çok çalıştık kazandık. İlk icraatı Ak Parti Mudurnu İlçe Başkanı Mehmet Beyhan büyüğümüzü ve teşkilatı ekarte etmek oldu. Kendisinin işlettiği ekmek fırınına ilaveten iki fırınla işbirliği yaparak halkın temel gıdası ekmeğin fazla satılmasına aracı oldu. Mudurnu’da gençlerimiz ve Mudurnusporumuz için büyük bir bölümünü ailemizin yaptırdığı Tevfik Türesin Stadyumundan tabelaları eskimiş boyayacağım diye indirerek 5 yıl boyunca yerine takmadı. 2009 seçimlerinde kendisinin bilgisiyle Saadet Partisinden Belediye Başkanlığına Aday çıkartılarak Ak Partimizin ihtiyacı olan 50 oyu kaybettirdi. Halkımızda tabelalardan ne kadar Türesin ismi silinse de kalplerden hizmetlerin silinemeyeceğini ve yaptığı yanlış uygulamaların neticesinde kendisini seçmedi” diye konuştu.

“Soygür’ün konuşmaları yalandır, iftiradır”
Konuşmasının sonunda Türesin Eski Mudurnu Belediye Başkanı Metin Soygür’ün söyledikleri hayal mahsulüdür diyerek devam etti. Türesin,” Soygür’ün konuşmaları yalandır, iftiradır. Şahidim Mudurnu Halkı, değerli devlet büyüğüm bölgemize hizmetleriyle gönlümüzde taht kuran Bolu Milletvekilimiz Sn. Fatih Metin Beydir. Geçmişte bazı siyasetçilerimizin şahsi menfaatleri için kasaba politikaları, ayak oyunlarının, memleketimize, insanımıza neler kaybettirdiğini ve zarar verdiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu tip olaylar temsil yeteneği yüksek kendini ispatlamış tecrübeli insanlarımızı siyasetten, hizmetten uzaklaştırmaktadır. Meyvalı ağaç taşlanır lafı boşa söylenmemiştir. Bu Pazar Ak Parti Genel Merkezdeki sözlü mülakatta sunumumla göz doldurdum. 2004 yılından beri ruhen hiçbir an kopmadığım defalarca görev istediğim ve devamlı bu şekilde Türesinlerin çevresi var hizmeti var diye uzaklaştırılmak istendim. Yılmadım, doğru olan ve çok çalışanın her zaman yanında oldum. Yüce halkımız herşeyi bilmektedir, tanımaktadır. Bu eski başkan Metin Beyi rahatsız etti herhalde. Takdir Onlarındır. Türesinlerin kim olduğunu, ilçelere ve köylere iş ve aş için kırk yıldır nasıl çalıştıklarını Bolu kamuoyu bilmektedir. Yaptığımız hizmetler, eserler yaşamaktadır, ortadadır. Mülk Allahındır. Halktan aldığı gücü halka veren Adalet ve Kalkınma Partimizin asil üyesi olarak ölene dek Ak Parti bayrağı altında çalışacağıma and içtim. Bölgemize verdiğimiz hizmetlerin karşılığı olarak 1991 de babam Tevfik Türesin’in 18.800 tercihli oy ile milletvekili olduğu, 2007 yılında kardeşim Oktay Türesin’in DP ile aldığı 11.000 oy, 2009 Mahalli Seçimlerde oy alamaz söylentilerine rağmen ilçe merkezden 2500 oyun 700 ü Türesin ailesinin çalışmalarıyla alındığı gerçektir. Bu oyların başka partilere dağılmadan en az yarısını profesyonel seçim propaganda çalışmamla, İl ve İlçe Teşkilatlarımla birlikte ev ev, köy köy çalışarak demokrasi mücadelesinin zaferi için Bolu’muzdan Ankara’ya üç milletvekilimizi göndermek boynumuzun borcudur” diye konuştu.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.