18 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara16°C

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI BELİRLİYOR

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI BELİRLİYOR

01 Nisan 2011 Cuma 00:00

Pazar günü CHP’li üyeler sandık başına giderek milletvekili adaylarını seçecek. Bolu merkezde 50’nci Yıl İlköğretim Okulu’nda, 8 ilçe de ise belirlenecek okullarda CHP’liler 08.00 ile 17.00 saatleri arasında oy kullanacak.

CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu, partisinin milletvekili adaylarını belirlemek üzere Pazar günü yapılacak olan üye bazındaki ön seçime ilişkin açıklamada bulundu. CHP İl Örgütü’nün parti içi demokrasinin en güzel şekilde hayata geçmesi amacıyla ön seçim kararı aldığını ve bu kararı parti genel merkezine bildirdiğini söyleyen Karakaşoğlu, teklifi olumlu karşılayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP Parti Meclisi’ne teşekkür etti.

“ÖN SEÇİM KARARI İL VE İLÇELERDE MEMNUNİYETLE KARŞILANDI”
Seçimde üyelerin oylarıyla belirlenecek olan adayların kesin adaylar olacağına dikkat çeken Karakaşoğlu, ön seçimin gerekçeleri konusunda şunları söyledi:

“Parti içi demokrasinin tüm kurallarıyla hayata geçmesi gerekiyordu. Birkaç kişinin milletvekili sıralaması yapmasının sıkıntılarını bizde, diğer partilerde yaşıyordu. Biz tabanın söz sahibi olması ilkesini kabul eden bir partiyiz. Ön seçim parti içi demokrasinin hayata geçmesi konusunda atılmış bir ön adımdır. Ben inanıyorum ki, bundan sonraki yerel ve genel seçimlerde sadece belirli sayıdaki illerde değil, tüm illerde ön seçim sistemini hayata geçirecektir. Bu kararın alınması Bolu ili ve ilçelerinde son derece memnuniyetle karşılandı. Üyelerimiz kendilerinin milletvekili sıralamasından mutlular.”

OY PUSULASINDAKİ SIRALAMA BELİRLENDİ
Ön seçim için adayların oy pusulalarındaki sıralamalarının da belirlendiğini açıklayan Karakaşoğlu, “Oy pusulasının ilk sırasında Hakkı Fidan, ikinci sırada Tanju Özcan, üçüncü sırada Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, dördüncü sırada Sami Özdemir ve beşinci sırada da Kemal Alemdar bulunacak. Merkez ilçede ve 8 ilçede kurulan sandıklarda üyelerimiz 3 Nisan 2011 tarihinde 08.00 – 17.00 saatleri arasında oylarını kullanabilirler. Seçmen kâğıtlarımızın büyük çoğunluğunu dağıttık ve dağıtımlarımızı sürdürüyoruz. Bolu’da 50’nci Yıl İlköğretim Okulu’nda sandıklarımız kurulacak. Merkez ilçe de bulunan 2 bin 926 üyemiz bu okuldaki 7 sandıkta oylarını kullanabilecekler. Bin 100 civarındaki üyemizde değişik ilçelerde oylarını kullanacaklar” dedi.

“ADAY ADAYLARIMIZ  ÜYELERİMİZ HUZURUNDA SÖZ VERDİLER”
Açıklamalarının devamında, ön seçimin Bolu’ya ve ülkeye hayırlı olması dileğinde bulunan Karakaşoğlu, “8 ilçeyi 5 aday adayı arkadaşlarımızla birlikte gezdik. İlçe örgütlerimizin düzenledikleri organizasyonlarda aday adayı arkadaşlarımız seçmenlere hitap ettiler. Milletvekili adaylarımız partili üyelerimizin huzurunda söz verdiler ve liste dışı kalsalar dahi seçim döneminde canla başla çalışacaklarını belirttiler. Partililerimizle bir araya geldiğimiz bu toplantıda en çok alkışı bu sözler aldı. Umarım bu seçimden çok daha güçlü çıkacağız” şeklinde konuştu.

SEÇMENLERİN EN AZ İKİ, EN FAZLA ÜÇ TERCİH HAKKI BULUNACAK
Karakaşoğlu seçimde oy kullanacak partili üyelere hatırlatmada bulunarak, “Seçmenlerimiz ön seçimde en az iki, en fazla üç aday adayı isim tercihinde bulunabilecekler. Pusula üzerinde bir, dört ya da beş tercih bulunan oylar geçersiz sayılacaktır. Tüm partili üyelerimizi sizin aracılığınızla demokrasinin hayata geçebilmesi adına oy kullanmaya davet ediyorum” dedi ve açıklamalarını sonlandırdı.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.