24 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara4°C

“BU YARIŞTA KENDİMİ HERKESLE EŞİT GÖRÜYORUM”

“Bu yarışta kendimi herkesle eşit görüyorum”

02 Nisan 2011 Cumartesi 00:00

CHP Milletvekili Aday Adayı Sami Özdemir, Pazar günü CHP milletvekili adayının belirlenmesi için milletvekili aday adayları arasında üye bazında yapılacak ön seçim öncesi açıklama yaptı. Özdemir kendisinin diğer adaylar kadar şanslı olduğunu söyledi.

Sami Özdemir yaptığı açıklamada “Üyelerimizin ne kadarının bu ön seçime katılacağını bilemiyorum. Ama demokratik bir seçim olacak. Keşke bu uygulama Türkiye’nin her yerinde yapılabilse. İnsanlar söz sahibi olabilseler. Kemal Kılıçdaroğlu ben halkın iktidarını kuracağım diyor. Halkın iktidarı halkla kurulur, halkın sözüyle kurulur. Bu ön seçim parti içi demokrasi adına çok büyük bir adım. Benim CHP’den aday adayı olmaya karar vermemede bu yapının ve demokratik sürecin çok etkisi var. Yani Bolu’da üye bazında ön seçim olması benim karar vermemede çok büyük etken oldu” dedi.

TANINIYOR VE SEVİLİYORUM
Özdemir açıklamasının devamında “Bu uygulama parti içinde oluşabilecek kırgınlıklarında önüne geçecek. İlçelere gittiğimizde tüm aday adayı arkadaşlarımız söz verdiler. ‘Bizim sıralamadaki yerimiz ne olursa olsun CHP’de iktidar olmak için canla başla çalışacağız’ dediler. Buda çok önemli bir gelişme. Partiye yeni katıldım. Ayın 22’sinde emeklilik dilekçemi verdim daha sonra partiye aday adaylığı başvurumu yaptım. Ben partide çok fazla çalışmışlığım yok. Sıralamadaki yerimin ne olacağını bilemiyorum. Her adayın ne kadar şansı varsa benimde o kadar şansım var. Diğer arkadaşlarımız daha önce parti içinde çeşitli görevlerde çalışmışlar yönetimde çalışmış arkadaşlarımız var. Bende Bolu’da 25 yıldır bankacılık yaptım. Mudurnulular tarafından iyi tanınıyorum. Göynük tarafında tanınıyorum merkezde de 25 yıldır bankacı olmam nedeniyle tanınıyor ve seviliyorum. Herkesin ne kadar şansı varsa benimde o kadar şansım var diyorum. Bu yarışta kendimi herkesle eşit görüyorum” dedi.

GÖNLÜMÜZDEN ÜÇ GEÇİYOR
Özdemir açıklamasının sonunda “CHP’de bir şeyler değişiyor. Söylemler değişiyor. CHP artık iktidar olacağım diyor. CHP iktidar olmak için projeler üretiyor. Bu projelerin bazıları tuttu. Ailelere destek projesi, çiftçiye destek projesi, askerlikle ilgili projeler. Bu projeleri insanlara anlattığımız zaman insanların bu projelere sıcak baktığını ve doğru kabul ettiğini görüyoruz. Bu durumda Bolu’dan en az bir milletvekilimizin çıkacağını düşünüyorum tabi gönlümüzden üç geçiyor” dedi.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.