26 Haziran 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

EVLENİP BOŞANMIŞ ÇOCUKLU BİR ERKEĞİ AİLEME DAMAT DİYE NASIL KABUL ETTİRECEĞİM?

EVLENİP BOŞANMIŞ ÇOCUKLU BİR ERKEĞİ AİLEME DAMAT DİYE NASIL KABUL ETTİRECEĞİM?

02 Nisan 2011 Cumartesi 00:00

Merhabalar ..

Bana yazın.. Aklınıza gelen her şeyi yazın.
Yazınki paylaşalım….
Paylaştıkça çoğalalım..
Sevgilerimle...
Perihan
boluluperihanabla@hotmail.com
RUMUZ: ZAHİDE
Merhaba, 30 yaşında bir bayanım, bir senedir bir beyle beraberim, ama beraber olduğum kişinin daha önce başından bir evlilik geçmiş.evlenip ayrılmış.yedi sene evli kalmış ve şu an on iki yaşında bir oğlu var. Ailemin erkek arkadaşımdan haberi var ama bundan haberi yok. Öğrendiklerinde de evlenmemize onay vereceklerini sanmıyorum. Bu yüzden söylemek istemiyorum. Fakat erkek arkadaşım söylememiz gerektiğini düşünüyor ama söylersek bu iş olmayacak... Ne yapacağımızı bilemiyoruz... Bir akıl verir misiniz?

Evliliği bitmiş bir erkek olduğu için ailenizi ikna etmek bir şekilde size düşüyor. Kendinizi ifade edebilirseniz ve bu şekilde mutlu olacağınıza ikna edebilirseniz onay vereceklerini düşünüyorum. Çünkü hiçbir aile evladının sıkıntı çekmesini üzülmesini istemez. Karşı çıkmak istemelerinin sebebi de geçmişten gelen sorunların sizin yaşantınızın bir parçası olacağını bilmeleridir. Nitekim öyle de olacak. Burada tartmanız gereken sadece kendi düşünceleriniz. Şayet gerçekten her şeye, tüm geçmişe rağmen yaşayabileceğiniz bütün sıkıntılara rağmen yine de evlenip mutlu olabileceğinizi düşünüyorsanız ailenizi buna ikna edebilirsiniz. Umarım olumlu sonuçlanır.
RUMUZ: ÇARESİZ
Merhaba Perihan Hanım 27 yaşında bir bayanım aşk beni iş yerinde buldu. İşyerimde yanı başımdaki masada çalışıyordu. Bir yıldır ona olan ilgimi gizlemek için özel çaba harcıyordum. Her geçen gün daha fazla bağlanıyordum. Gün içinde o kadar çok onu gözlemliyordum ki bakışlarımız çakışmaya hatta bazen tatlı gülümsemelere ve göz kırpmalarına dönüştü. Bu durum bana daha da cesaret verdi ve hoşlandığını sanarak ona olan ilgimi açıkladım. Gözlerimin içine uzun uzun baktı ve İlk önce açık sözlü olduğum için bana teşekkür etti.Fakat yeni bir beraberliği henüz bittiğinden dolayı başka bir ilişkiye hazır olmadığını söyledi.Bende buna karşılık buna çok üzülerek olgunlukla karşıladım durumu.Aradan bir süre geçti. Bu süreçte birkaç kez öğle yemeklerine birlikte gittik. Ben umudumu yitirmedim. Onu işyerinde başka bir ofise aldılar. Artık gündüzleri de göremiyordum. Günler aylar geçti, bir arkadaş ortamında bir araya geldik. Herkes gittikten sonra da birlikte kahve içmek için bir yere gittik, karşılıklı muhabbet ettik her şey çok güzeldi.bakışları çok derindi; benden etkilendiğini hissediyordum.Ona benim ona olan ilgimi artık bildiğini, rol yapmaya gerek olmadığını,onunla arkadaşça zaman geçirmenin benim için çok zor olduğunu söyledim.Bunun arkasından gelen sözler, benim için çok ağır ve de yaralayıcıydı. Benimle asla birlikte olamayacağını, benim onun tipi olmadığımı böyle bir şeyin düşünülmesinin bile imkansız olacağı sözünü kullandı. Masadan kalktı ve gitti.Bazen öğle yemeklerinde karşılaşıyoruz. Sanki bana düşman ve benimle hiç konuşmuyor. niye böyle davrandığını sormak için telefon ettim, ne telefonunu açtı ne de geri aradı. Ben ısrarla arayınca da bana mesaj atarak biriyle beraber olduğunu söyledi.Yıkıldım sizce kırılan gururumu nasıl tamir etmeliyim?

Hislerinin karşılık bulamamasına ve içinde bulunduğun duygu durumuna üzüldüm. Ancak ben, sevgini ifade ederek en iyisini yaptığını düşünüyorum. Gururun kırılmış gibi hissediyorsun ama bu doğru değil. Cesur bir insansın ve sevgine sahip çıkarak kendini ifade etmişsin. Ama karşılık bulamamış. Zamanla bu durumu unutacağına, seni seven insanlarla birlikte güzel şeyler yaşayacağına inanıyorum. Bu günleri atlatmak belki biraz zaman alacak elbette. Yaşadığın olayın üzerinde düşünüp, kendi kendini dinlemekten vazgeç. Başka şeylerle ilgilenmeye çalış bence. Olayı kendine saplantı haline getirmeden arkadaşlarınla ailenle güzel zaman geçir ve yaşadıklarına takılma. Gururum incindi diye düşünmektense, ben çok cesur bir insanım diye düşünmek sana kendini daha iyi hissettirecektir. Sevgilerimle…
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.