20 Ağustos 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara18°C

GÜLŞEN’E FATİH METİN SAHİP ÇIKTI

Gülşen’e Fatih Metin sahip çıktı

05 Nisan 2011 Salı 00:00

 Sağ kaburgası olmayan skolyoz hastası 21 yaşındaki Gülşen Malaycı’nın tedavisi için AK Parti Bolu Milletvekili Fatih Metin, gerekli tedavi işlemlerinin yapılması için talimat verildiğini söyledi.

Doğumunun ardından belinde bir şişlik oluşan Gülşen Malaycı'nın sağ kaburgasının olmadığı tespit edildi. Yakınları, Gülşen Malaycı'yı tedavi için Ankara ve İstanbul'da onlarca hastane ve doktora götürdü. Ailesinin maddi imkânsızlıkları nedeniyle yeşil kart verilen Gülşen Malaycı, komşuların ve ablasının temizliğe gittiği evlerdeki yardımsever kişilerin verdiği paralarla hastanelere gidip muayene oldu. Hastalığı ilerleyen ve güçlükle yürüyen skolyoz hastası Gülşen Malaycı'ya devlet hastanelerinde ameliyatının yapılamayacağı söylenerek özel hastanelere yönlendirildi. Gülşen Malaycı'dan gittiği özel hastanelerden ameliyat için yaklaşık 50 bin TL istenildi. Doktorlar, ilerleyen hastalığı nedeniyle kısa sürede ameliyat olması gereken Gülşen Malaycı'ya, 2 yıl içinde ameliyat olmadığı takdirde hayati riskle karşı karşıya kalabileceğini söyledi.
HAYATA 1-0 YENİK BAŞLADI
Babası Kemal Malaycı'nın doğduğu gün kamyonun altında kalarak ölmesiyle hayata 1-0 yenik başladığını belirten Gülşen Malaycı, "Sağ kaburgam olmadığı için vücudumda eğrilik var. Sağ tarafa doğru yüklendiğim için organlarım zarar görüyor. Zaman geçtikçe baskının ciğerlere ve böbreklere yansıyacağını söyledi doktorlar" dedi.
PARAMIZ YOK
Gülşen Malaycı ameliyat olup sağlığına kavuşmak istediğini ifade ederek yardımseverlere çağrıda bulunarak "Ameliyat olabilmem için gerekli olan paramız yok. Hastalığım ilerledi, doktorlar fazla yürümemem gerektiğini söyledi. 2 yıl içinde ameliyat olmazsam ölecekmişim. Genç yaşta ölmek istemiyorum. Ailemin hiçbir geliri yok. Ağabeyim yardım ediyor ama o da evlendi, bana daha ne kadar bakabilir ki. Yeşil kart verdiler ama ameliyatımı hiçbir devlet hastanesinde yapmıyorlar. Özel hastanede yapılması gerekiyormuş, bunun için de 50 bin TL gerekiyor. Yardımseverlerden destek bekliyorum" diye konuştu.
ÇİLE ÇEKMESİNE İZİN VEREMEYİZ
Genç yaşta ölmek istemediğini söyleyen genç kızın feryadını AK Parti Bolu Milletvekili Fatih Metin duydu. Metin genç kızın tedavisi için gerekli işlemlerin başlatıldığını belirterek “Genç kızımız inşallah, sağlıklı bir şekilde tedavi edilecek. Sağlık sorunları olan hiçbir vatandaşımızın hastane kapılarında çile çekmesine izin veremeyiz. Genç kızımız İnşallah sağlıklı bir şekilde yaşamına devam edecek. Kızımızın tedavisi için gerekli tedavi işlemleri için talimatlar verilmiştir” dedi. Gülşen’in tedavisi için gazetemizle temasa geçen İzzet Baysal Köroğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka, Gülşen’in tedavisinin ücretsiz olarak yapılacağını söyledi.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.