17 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara20°C

ÇİLLERE KOMŞU GELİYOR

Çillere komşu geliyor

06 Nisan 2011 Çarşamba 00:00

Dün gerçekleştirilen İl Genel Meclisi Toplantısı’nda Türkiye’nin en seçkin iş adamlarına ait villaların olduğu Gövem Köyü’nün hemen üst kısmında Akçaalan Köyü’nde yeni konut alanlarının yapımı için İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen rapor değerlendirildi. İmar durumu düzenlenen alanda Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller’e ait üç adet villa bulunuyor.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

Toplantıda okunan raporda bahsi geçen alanın yeni turizm konut alanlarının oluşturulabilmesi için 1/1000 ölçekli imar durumu değerlendirildi. Konuyla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen rapor okundu.

OY BİRLİĞİ İLE ONAYLANDI
Yapılan düzenlemeyle ilgili görüşlerini açıklayan İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Taner Laçin “Bölge daha önce Gövem Köyü’nde TMSF’den Fersah Denizliğe geçen bir dosyamız vardı. Bu konuyla ilgili değerlendirme yapmıştık, bu alanda bahsi geçen alanın hemen üst kısmında yer alıyor. Bu alanda üç adet villa tipi ev bakıcıların kalması için düşünülmüş. Villalar yeni olmasına rağmen hiç oturulmamış ve hiç kullanılmamış. Zaman içersinde de ciddi aşınmalar olmuş. Bölgeye gittiğimizde kimsenin olmadığını gördük. Düzenlenmesi istenen parsellerde Salih Develi’ye ait. Toplam 8557 Metrekare. Bu alanda nasıl bir yapılaşmanın olacağını bilmiyoruz. Ancak bu konuda ilgili müdürlüklerden olumlu görüş gelmiştir” dedi. Komisyondan gelen rapor oy birliği ile onaylandı. Bir dönem Başbakanlık yapan Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller’in üç adet villasının olduğu alan yeni konut alanlarının oluşturulabilmesi için imara açılmış oldu.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.