24 Ocak 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara4°C

BİRLEŞİYORLAR MI?

Birleşiyorlar mı?

06 Nisan 2011 Çarşamba 00:00

12 Haziran genel seçimi için bir süredir ittifak arayışında olan Saadet Partisi, Türkiye Partisi ve Demokrat Parti, Saadet Partisi çatısı altında uzlaşma kararı ile ilgili görüşmeler devam ediyor. Yaşanan son gelişmeyle ilgili il başkanlarından görüş aldık.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

Olası birleşme kararı ile ilgili Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Koyuncu, Türkiye Partisi İl Başkanı Adnan Uysal ve Demokrat Parti İl Başkanı Cevat Yılmaz'dan görüş aldık. 12 Haziranda gerçekleşecek genel seçimler öncesi siyasi parti genel başkanlarının yaptığı görüşmeler hakkında il başkanları şu açıklamaları yaptılar.

ORTAKLIK YAPILACAKSA SAADET PARTİSİ ÇATISI ALTINDA OLUR

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Koyuncu; “Şuan bize bu konuyla Genel Merkezden net verilmiş bir bilgi yok. Genel Merkez tarafından konu neticelendirildiğinde İnşallah bir değerlendirme yaparız. Siyasi partilerin birleşmesi olumlu sonuçlar doğurabilir. Artı olabilir. Bu şekilde bir ortaklık yapılacaksa ancak bu durum Saadet Partisi çatısı altında olur. Başka türlü olmaz. Zaten bizim bu konuda baraj diye bir sıkıntımız yok ama genel merkezimiz böyle bir çalışma içersine girdi. Bize de bu konuda net bir bilgi gelmedi”

ŞUAN KESİNLEŞMİŞ KARAR YOK

Demokrat Parti İl Başkanı Cevat Yılmaz; “Şuan neticelenmiş bir durum yok. Genel İdare Kurulu toplantılarımız devam ediyor. Genel İdare Kurulu'ndan sonra Başkanlık Divanı ilgili kararı alacaktır. Bizde bu konuda alınan kararı açıklayacağız. Şuan kesinleşmiş karar yok. Partimizde konuyla ilgili çeşitli toplantılar devam ediyor”

GENEL BAŞKANLAR GÖRÜŞÜYOR

Türkiye Partisi İl Başkanı Adnan Uysal “Türkiye Partisi İl Başkanı olarak şu kadar bilgi verebilirim. Siyasi partilerin genel başkaları arasında şuan görüşmeler devam ediyor. Genel başkanlarımız basın önünde ortak açıklama yapmadan önce il başkanları olarak konuyla ilgili kesin bir değerlendirme yapma şansımız yok. İnşallah alınan karar çıkacak sonuç vatanımız milletimiz için hayırlı olur”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.