26 Haziran 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

AH HAKKI BABA AH!

AH HAKKI BABA AH!

07 Nisan 2011 Perşembe 00:00

 Ah Hakkı Baba ah! Ne işin var senin orada? Ayağının çamuru, başının kasketiyle jakobenlerin arasında ne işin var senin? Sen halk çocuğusun. Fakir fukara babasısın. Nerede bir köprü yıkılsa, hangi hayratın taşı düşse, hangi köy camisinde minaresi devrilse vatandaş seni bulur. Bilir ki Hakkı Baba yoksula da el uzatır, yıkılan köprüyü de yapar, devrilen minareyi de onarır.

Senin kıymetini biz biliriz Hakkı Baba. Vatandaş bilir. Köylü ile köy konağında çay içmemiş, köyün yıkılan köprüsünden geçmemiş, cami de köylünün nasırlı elini sıkmamış, kısaca köyün ve köylünün yolunu bilmeyen jakobenlerin içinde senin ne işin var Hakkı Baba?

Son 50 yılında parti binası içindeki ayak oyunları dışında hiçbir faaliyeti olmayan, ne köylünün, ne şehirlinin ne de vatandaşın meselelerinden bihaber CHP’de senin ne işin var kasketli Hakkı? Sen çalışmayı seversin. Köylünün ayağına gitmeyi, fakirin derdini dinlemeyi, insanlara yardım etmeyi seversin. Seni CHP’nin bünyesi kabul eder mi? Sen delege oyunu bilmezsin, dar alanda kısa paslaşmadan anlamazsın, sen siyaseti vatandaşa hizmet kabul etmişsin. Zannedersin ki, çok çalışırsam CHP üyesi bana oy verir. Aldın mı oyu? Gördün mü boyunun ölçüsünü? Ah kasketli Hakkı! Yanlış sokağa girdin vesselam.

Yanlıştan dönmek fazilettir. Seni, sana karşı yapılan bu ayak oyunlarına gösterdiğin yürekli tepki sebebiyle bir kez daha takdir ettim. Herkes bu istifayla anlamıştır ki, Hakkı Fidan kimsenin ayak oyunlarına gelmez. Ve Hakkı Fidan vatandaşa hizmet edemeyeceği mahali acele terk eder. Ayak oyunu yapanları kendileriyle baş başa bırakarak. İşte Hakkı Bey’in CHP adaylığından istifası bu anlamda önemlidir.

Jakobenler gene sıcak parti binasında felsefe yapacaklar, Hakkı Fidan köylerde koştur babam koştur. Ne için? Hakkı Beyi hiçbir zaman içine katmamış, bünyesi Hakkı Beyi kabul etmemiş, Hakkı Beyi ancak çamur sebebiyle gidemedikleri köy yollarında koştursun, kapısını bilmedikleri için açamadıkları köy konaklarının kapılarını açsın ve gerekli yerlere CHP adına gerekli bağışları yapsın diye içine aldıkları artık kamuoyundaki sağır sultanın bile duyduğu bir gerçektir. Bizim tanıdığımız Hakkı Baba bu ayak oyunlarına gelmez. Nitekim sonuçlar açıklanır açıklanmaz onurlu ve asil tavrını göstermiş ve CHP milletvekili adaylığının istifasını Seçim Kurulu’na vermiştir.

Hakkı Fidan Bolu’da çeşitli partilere mensup geniş bir yelpaze tarafından sevilen bir gönül adamıdır. Şimdi bu istifanın arkasında duramaz, şu ya da bu sebeple istifasını geri alır ve Mehtap Özcan Mısırlıoğlu’nun altında üçüncü sıra aday olarak halkın karşısına çıkarsa işte o zaman kendisine duyulan sempati de karizma da biter. Hele hele maazallah üçüncü sıra adayı olarak köylere gidip, seçim gezisi ve propagandası yapmaya kalkarsa işte o zaman karizmayı tam bitirir. Hakkı Abi biz seni seviyoruz. Sakın ha, ikinci kere hata yapıp adaylığa geri dönme. Döneceksen yuvana dön, döneceksen seni ayağında çarığı, elinde nasırı, başında kasketiyle  Hakkı Baba diye kucaklamaya hazır topluluğa dön. Sen onun nere olduğunu bilirsin.

Bu vesileyle CHP’de yapılan ön seçimde birinci olan Tanju Özcan Beyi tebrik ediyor, kendisine başarılar diliyorum. Biliyorum ki, bu kaybettiği son seçim olacak. Çünkü bu adaylıkla birlikte artık klasik süreç tamamlanmış oluyor. Eniştesi Yüksel Ceylan’ın tamamladığı klasik adaylık sürecini böylece Tanju Özcan Bey de tamamlayarak Bolu yerel siyasetinden çekilmiş oluyor. Kendisine siyaset sonrası hayatında başarılar dilerim. Saygılarımla.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.