24 Ocak 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara5°C

AİBÜ KAMPÜSLERİ DUMANSIZ HAVA SAHASINA GEÇTİ

AİBÜ KAMPÜSLERİ DUMANSIZ HAVA SAHASINA GEÇTİ

08 Nisan 2011 Cuma 00:00

Abant İzzet Baysal Üniversitesi(AİBÜ) Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun, öğrenci konseyi tarafından başlatılan "Dumansız kampüs" projesinin sözleşmesini imzalayarak sigara içmeyeceğine söz verdi.

Türkiye Ulusal Öğrenci Konseyi'nin Türkiye'de ki tüm üniversitelerde 1 Mart tarihinde başlattığı "Dumansız Kampüs" projesine AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun'da katıldı. Rektörlük binasında öğrenci konseyi temsilcileriyle buluşan Prof.Dr. Hayri Coşkun,
gençlerin sigarayı bırakması için başlatılan ve 31 Mayıs'a kadar sürecek olan kampanyaya destek verdi. Sigara kullanmayan Prof.Dr. Coşkun, "Dumansız kampüs" sözleşmesini imzalayarak, ağzına sigara koymayacağına dair öğrencilere söz verdi.

Proje kapsamında üniversite kampüslerinde öğrencilerin sigarayı bırakmaları yönünde çalışmalar yapılacağını belirten Prof.Dr.Coşkun, "
Kampanya dahilinde öğrencilere sigarayı bırakma sözleşmesi ve sigara sakınma sözleşmesi imzalatılacak. Böyle bir kampanyaya bende destek veriyorum. Sadece askerde bir kaç kez sigara içtim ama tadını da hiç sevmedim. Sigaranın kokusu ve içildikten sonraki kokusu da hoş değil. Bu yaşıma kadar sigara içmedim bundan sonra da ağzıma sigara koymayacağım yönünde söz veriyorum" dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.