22 Şubat 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara9°C

HAKKI FİDAN: “BENİM HİÇBİR HESABIM YOK”

Hakkı Fidan: “BENİM HİÇBİR HESABIM YOK”

08 Nisan 2011 Cuma 00:00

CHP Milletvekili adaylığı için yapılan ön seçim sonucunda 3'üncü sıra Milletvekili Adayı olan Hakkı Fidan, adaylıktan çekileceğine ilişkin kararından vazgeçtiğini açıkladı. Fidan, hakkındaki ileriye dönük planları olduğuna ilişkin iddiaları ise 'Benim hiçbir hesabım yok' diyerek yanıtladı.

Haber: Mehmet Korkusuz

Üye bazında yapılan ön seçim sonucunda üçüncü olarak CHP Bolu 3'üncü sıra Milletvekili Adayı olan Hakkı Fidan, seçim sonrası apar topar yurt dışına gitmiş ve basına yaptığı açıklamada adaylıktan çekileceğini açıklamıştı. Geniş kapsamlı açıklamayı yurda döndüğünde yapacağını açıklayan Fidan, bugün sabah saatlerinde yurda döndü. Bolu'ya gelir gelmez ayağının tozuyla kendine ait işyerinde basın toplantısı düzenleyen Fidan, istifa kararından vazgeçtiğini açıkladı.
Parti binasında açıklama yapmamış olmasının kamuoyunda yanlış anlaşılmalara yol açmamasını istediğini belirten Fidan açıklamasında, “Milletvekili Aday Adayı olmam için CHP Merkez İlçe Başkanı ve Tanju Özcan tarafından yoğun bir baskıyla karşılaştım. Bunun üzerine İl Genel Meclisi'nden istifa edip aday adaylığımı açıkladım. Tanju Bey açıklamalarında, benim ileriye dönük hesaplarımın olduğunu söyledi. Benim hiçbir hesabım yok. Sanırım kendisi beni başkalarıyla karıştırıyor. Bugüne kadar partim için çalıştım. Daha evvelden milletvekili adaylığından istifa kararı almıştım. Avukatlarım aracılığıyla yaptığım istifa girişimi şahsen başvuru yapmam gerektiği için reddedildi. Nasip böyleymiş, çalışmalarımı sürdüreceğim. Ön seçimde bana oy veren CHP'lilerin, Bolu halkının, başta Necdet Gören olmak üzere eski yöneticilerimizin yoğun baskılarından dolayı istifa kararımdan vazgeçtim. Bana haksızlık yapanlar Allah'ından bulsunlar. Kimseye kırgın değilim. Ben üçüncü olmuşum ya da ikinci olmuşum hiç önemli değil. Bana haksızlık yapıldığını düşündüğüm için üzgünüm. Ben partime, seçmenime, Bolu halkına küskün değilim. CHP'yi iyi bir yere getireceğimize inanıyorum. Herkesi CHP'ye oy vermeye davet ediyorum” dedi.

“ALLAH'INDAN BULSUNLAR”

Fidan açıklamalarının devamında şunları söyledi: “Başta Tanju Özcan olmak üzere benden korktukları, benden çekindikleri için benim önümü kestiler. Fidan soy ismi itibarlı olduğu için, benim ön seçimde birinci gelebileceğim için bundan korktular. Bu yüzden kırgınım. Benim önümü kesmek için seçimde oy kullanan seçmeni aradılar ve yönlendirmelerde bulundular. İlçelerdeki seçim sonuçlarına baktığınızda da durum anlattığımdan farklı değil. Hayırlısı olsun ama ben çalışmalarıma devam edeceğim. Özellikle partimin il ve merkez ilçe başkanlarına çok kırgınım. Onlar Allah'ından bulsunlar. Bana kötülük yapanlar Allah'ından bulsunlar. Herkes ettiğinin karşılığını elbet bulur. Ama ben tüm bunlara rağmen bir partiliyim. Sokaktaki vatandaş, köylüm her zaman benin arkamda olmuştur. Partililerimin hatırına çalışmalarıma devam edeceğim” diye konuştu.

“ÜZÜLDÜĞÜM SIRALAMA DEĞİL, HAKSIZLIK”

Fidan açıklamalarının son bölümünde şu ifadelere yer verdi: “Benim seçimde ne kadar oy beklediğim önemli değil. Ben yıllardır siyasetin içerisindeyim. Sıralamaya falan üzülmüyorum. Benim üzüldüğüm haksızlık. Bolu'da 40 yıldır esnaflık yapan biriyim. Ayrıca bugünkü basın açıklaması için partimden kimseye davette bulunmadım. Yurtdışındayken diğer milletvekili adayları Tanju Özcan ve Mehtap Özcan Mısırlıoğlu beni telefonumdan aradılar; fakat açık konuşmak gerekirse telefonlarını açmadım. Hakkı Fidan ismi büyük bir isim. Benim soy ismimden korktular. Dediler ki, 'Bu fidan gibi geliyor. Bunu biz dibinden keselim.' O yüzden beni kestiler, attılar.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.