25 Nisan 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara13°C

İGM’DE KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

İGM’de komisyon üyeleri belirlendi

09 Nisan 2011 Cumartesi 00:00

İl Genel Meclisi (İGM) Nisan Ayı son oturumunda üyeler, encümen ile ihtisas komisyonları üyelerini yapılan seçimle belirledi. Oturumda ayrıca, Mengen İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne 320 bin lira tutarında kaynak aktarılması kararlaştırıldı.

İl Genel Meclisi Nisan ayının beşinci ve son oturumunda ikinci ve üçüncü gündem maddelerinde yer alan encümen üye seçimi gizli, ihtisas komisyonlarında görev alacak üyeler açık oylama ile yapıldı. Mengen Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Nuri Gürsoy’un Nisan ayından itibaren göreve gelecek olan beş encümen üye ismini Meclis Başkanlığı’na önerdiği oturumda, seçim işlemi gizli oylama ile yapıldı.

Toplantıya katılan 21 üyenin 20’sinin önerilen isimlere oy kullandığı seçimde bir zarf boş çıktı. Toplantıya Ak Partili iki üye mazeretleri nedeniyle katılamazken, Encümen Üyeliklerine Mengen İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Nuri Gürsoy’un kendisinin de içinde bulunduğu önerdiği isimler, Recai Namdar, Rıdvan Sevinç, İsmail Akman, ve Yusuf Gökçe seçildiler.

ÖNERİLEN İSİMLER OY BİRLİĞİYLE SEÇİLDİ
Gündemin bir diğer maddesi olan İhtisas Komisyonları üye seçimi açık oylama ile yapıldı. Mengen Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Nuri Gürsoy, Plan Bütçe, İmar Bayındırlık, Eğitim Kültür ve Çevre Sağlık komisyonlarında görev alacak isimleri Meclis Başkanlığına önerdi. Önerilen isimler, Meclis Üyeleri tarafından oy birliği ile ihtisas komisyonlarına seçildiler. İhtisas Komisyonları şu şekilde oluştu: Plan Bütçe: Hasan Uzunoğlu, Mümtaz Altınbaş, İlhan Serçe, Metin Demirbilek, Recai Çağlar.
İmar Bayındırlık: Vedat Özkan, Kemal Aydınöz, İrfan Yücel, Murat Demirel.
Eğitim Kültür: Üzeyir Ercivan, Mustafa Nuri Gürsoy, İsmail Akman, Mehmet Bıdaklar, Yusuf Gökçe.
Çevre Sağlık: Taner Laçin, Zeki Ozulluoğlu, Fehmi Çınar, Necati Doğru, Rıdvan Sevinç

MENGEN’E 320 BİN LİRALIK KAYNAK AKTARILDI
Oturumda ayrıca, Mengen İl Genel Meclis Üyelerinin yazılı önergesi ile gündeme alınan ve Plan Bütçe Komisyonu’ndan geçen raporun ardından 320 bin TL’lik ödenek, Mengen İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması kararı alındı.
Mengen İlçesi ve köylerinin içme suyu, menfez, kanalizasyon, depo, sosyal tesis ve diğer ihtiyaçlarına karşılık aktarılan 320 milyarlık ödenek, projeleri tamamlanmış köylere yönelik olarak kullanılacak.

Görüşlerine başvurduğumuz Mengen Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Nuri Gürsoy; “Proje haline getirilmiş olan, içme suyu, kanalizasyon, menfez, depo ve diğer hizmet alanlarımıza giren ihtiyaçların karşılanması noktasında Zeki Ozulluoğlu ile birlikte hazırladığımız önergeyi ekleriyle birlikte meclis başkanlığına sunmuştuk. İşin ve sürecin gereği, Plan Bütçe ve ardından meclis oturumunda kabul edilen ve hesaplarımızda bulunan 320 bin TL tutarındaki miktar Mengen Köylere Hizmet Götürme Birliğimize aktarılmış oldu. Mengen ilçemiz ve köylerimiz için harcanacak olan bu meblağ ile birçok köyümüzün hizmet noktasında öncelikli ihtiyaçları giderilecektir” açıklamalarında bulundu.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.