23 Eylül 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara19°C

YILMAZ VE ÇOŞKUNYÜREK LİSTE DIŞI KALDILAR , AK PARTİ'DE DEĞİŞİM

Yılmaz ve Çoşkunyürek liste dışı kaldılar , Ak Parti'de değişim

01 Ocak 2011 Cumartesi 00:00

Ali Ercoşkun ilk sıra milletvekili adayı

Ak Parti Bolu Milletvekili Adayları Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve Fatih Metin olarak belirlendi. 22'nci ve 23'üncü dönem Bolu Milletvekilleri Yüksel Coşkunyürek ve Metin Yılmaz ise partideki yenileşme hareketi sonucu liste dışı kaldılar.
Ak Parti'de günlerdir merakla beklenen milletvekili aday isimleri listelerin Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'na bildirilmesiyle netlik kazandı. Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, adaylık için başvuruda bulunan birbirinden iddialı 35 isim içerisinden tercihini yaptı. Yurt çapında uyguladığı yenilik hareketini Bolu'da da uygulayan Erdoğan, son iki dönem Bolu Milletvekilliği yapan Yüksel Coşkunyürek ve Metin Yılmaz'ı liste dışı bıraktı.
Ak Parti önceki İl Başkanı Ali Ercoşkun'un ilk sırada yer aldığı adaylıkta ikinci sırayı Gerede İlçe Teşkilatı önceki Başkanı ve temayül yoklaması üçüncüsü Fehmi Küpçü aldı. Listenin son sırasındaki isim ise 23'üncü dönemdeki başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve Meclis Katip Üyeliği de yapan Fatih Metin oldu.

“HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR”

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın ve çok sayıda partilinin yanı sıra belirlenen adaylardan sadece Ercoşkun, açıklama öncesi parti binasında hazır bulundu. Büyük heyecana sahne olan parti binasında aday isimlerini basın kanalıyla öğrenebilen partililer adayların açıklanmasının sonrasında Ercoşkun'un çevresinde büyük sevinç gösterisinde bulundular. İsminin adaylıkta birinci sırada oluşu sonrası Ercoşkun, uzun süre partililerin tebriklerini kabul etti. Milletvekili adaylığının açıklanması sonrası Ercoşkun basına yaptığı ilk açıklamada, “Çok mutluyum. Ak Parti'de bir yola çıktık demiştik. Bu yolda artık apayrı bir yükle ilerlemeye devam edeceğiz. Omuzlarımızdaki yükün ağırlaştığını hissediyorum. Ama bütün aday adayı arkadaşlarımızla beraber halka hizmet hakka hizmettir felsefesiyle elimizden geleni yapacağız. Teşkilatımıza, haklımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

“GÖNLÜMDEKİ İSİMLER ADAY OLDU”

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın adayların açıklanması sonrası yaptığı ilk değerlendirmelerde, “Yaklaşık 3 aydır yaşadığımız aday belirleme süreci bugün sona erdi. Ben parti yönetiminin ve genel başkanımızın en doğru kararı verdiğini düşünüyorum. İnşallah bu seçimde de üçte üç yapma başarısına ulaşacağız. Aday arkadaşlarımıza, teşkilatlarımıza, tüm Bolu'ya ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın inşallah. Aday belirleme sürecinde herkese eşit mesafede durmaya çalıştım. Konumum onu gerektiriyordu. Elbette ki gönlümde yatan isimler vardı. Gönlümdeki isimlerin aday olduklarını söylersem abartmış olmam” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Milletvekili Adaylarını Tanıyalım

Ali Ercoşkun: 1971 yılında dünyaya gelen Ali ERCOŞKUN, Bolu Yukarısoku nüfusuna kayıtlıdır.
1976 yılında 27 Mayıs İlköğretimde İlkokulu, Yukarısoku, Karacasu ve son olarak Sakarya ilköğretim okulunda okudu. 1980-93 yılları arasında Karacasu'da yaşadı.
50. Yıl Ortaokulu ve sonrasında Bolu Atatürk Lisesinden mezun oldu.
1987 yılında Boğaziçi Üniversite Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazanan Ali ERCOŞKUN, siyasete de ilk olarak üniversite yıllarında adım attı. Ercoşkun, Boğaziçi Milli Gençlik Vakfını bir arkadaşı ile kurarak hayata geçirmiştir.
1989 İstanbul Seçimlerinde ve O tarihten bu yana bütün seçimlerde aktif görev almıştır.
1992 yılında Refah partisi Bolu İl Yönetim Kuruluna seçilen ERCOŞKUN, Başkan Yardımcısı ve halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerini parti kapatılıncaya değin sürdürmüştür.
Erdemliler Hareketi ile birlikte Ak Parti kuruluş sürecinde Bolu Merkezde atif görev alan Ali ERCOŞKUN sırasıyla; 2002-2003 yılında Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı, 2004 yılında Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı 8 Şubat 2009'da Bolu İl Başkanlığına atanması sebebiyle inandığı ve savunduğu değerler doğrultusunda siyasetin her aşamasında bulunmuş, Bu süreçte tüm seçimlerde aktif olarak çalışmış, SKM Başkanlığına verilen tüm görevleri yerine getirmiştir.
Sivil Toplum hareketlerinin de önemine inanan Ercoşkun, İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği 2. Başkanlığı ve üyeliğinde bulunmuş, BURA (Boğaziçi Üniversiteliler Derneği) Kurucu üyeliği ve Mimar Sinan Vakfı Bolu Şubesi Kurucu Başkanlığında bulunmuştur. Ercoşkun uzun yıllardır da İHH ve Deniz Feneri Gönüllüsüdür. Mayıs ayı 2009 yılında yapılan Ak Parti Bolu kongresinde İl başkanı seçilen Ercoşkun 24'üncü dönem milletvekilliği için görevinden istifa etmişti.

Fehmi Küpçü: 1974 Bolu Gerede Çoğullu köyü doğumlu. Gerede İmam Hatip Lisesi mezuniyeti bulunan Küpçü, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.1999 yılından beri serbest avukat olarak görev yapan Küpçü, evli ve iki çocuk babası. 2002 yılı Ocak Ayında Ak Parti Gerede Kurucu Gençlik Kolları Başkanı olan Küpçü bugüne kadar Ak Parti teşkilatının tüm kademelerinde görev almış bir isim. Küpçü Ak Parti'deki siyasi yaşamı boyunca şu görevlerde bulundu: 2002-2004 arası Gerede Gençlik Kolları Başkanlığı, 2004-2007 arası İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2007-2011 arası Gerede İlçe Teşkilatı Başkanlığı.

Fatih Metin: 14 Ekim 1973'te Bolu'da doğdu. Avukat; Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. Ak Parti Bolu İl Başkanlığı görevi yapan Fatih Metin Boluspor Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 23'üncü dönem Bolu Milletvekili olan Fatih Metin, TBMM Divan katip Üyeliği de yaptı. Metin, evli ve 2 çocuk babasıdır.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.