22 Temmuz 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara17°C

COŞKU TAVAN YAPTI

COŞKU TAVAN YAPTI

13 Nisan 2011 Çarşamba 00:00

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı verdiği konser salonda bulunanları büyüledi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi davul ve kös sesleriyle yankılanırken AİBܒlü Öğrenciler dev bir Türk Bayrağı açarak Bayrağı elden ele dolaştırıp herkesin başının üstünden geçirdi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu tarafından düzenlenen Mehter Konserine, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Bahar, Prof. Dr. Resul Eryiğit, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Sabri Şatıroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili Adayı Murat Yapıcı, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen Mehteran Konseri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Murat Aydın, Türk Dünyası Topluluğu’nun, bugüne kadar bir çok sosyal ve kültürel faaliyet gerçekleştirdiğini belirterek, “Öncelikle bizlere böylesine güzel bir üniversitede eğitim imkanı sağlayan büyük hayırsever İzzet Baysal’ı bir kere daha saygı ve sevgiyle anıyorum. İzzet Baysal Vakfı’na sonsuz şükranlarımızı yolluyorum. Topluluğumuz Türk’ün özünde var olan, bizi biz yapan değerleri yaşatmayı, bu değerleri genç nesillere aktarmayı amaç edinen ve Türk Milliyetçiliği temelinde faaliyet gösteren bir öğrenci topluluğudur. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz bir çok faaliyette Bolu halkıyla Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerini bir araya getirdik. Bundan sonra gerçekleştireceğimiz etkinliklerimizde de halk üniversite kaynaşmasını sağlayacağız. Buradan bu gecede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DİNLEYİCİLER DAKİKALARCA İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MEHTER TAKIMI’NI AYAKTA ALKIŞLADI

Konuşmaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı salonda bulunan dinleyicilere birbirinden güzel marşlar ve türkülerden oluşan unutulmaz bir konser verdi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi davul ve kös sesleriyle yankılanırken, salonu dolduran öğrenciler dev bir Türk Bayrağı açtı. Bayrağı elden ele dolaştırarak herkesin başının üstünden geçiren AİBܒlü öğrenciler, Mehter Takımının seslendirdiği bir çok parçaya eşlik ederek, tempo tuttular. Bazı öğrenciler de Mehter Takımının verdiği muhteşem konseri cep telefonlarına kaydettiler. Konserin sonunda salonda bulunan dinleyiciler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nı dakikalarca ayakta alkışladı.

Mehter konserinin sona ermesinin ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirdikleri muhteşem gösteri nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nı tebrik ederek, Mehter Başına plaket verdi.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.