27 Haziran 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara22°C

VERGİ REKORTMENİ YILMAZ BECİKOĞLU:“ALİ ERCOŞKUN’U BAKAN YAPACAĞIZ”

Vergi rekortmeni Yılmaz Becikoğlu:“Ali Ercoşkun’u bakan yapacağız”

15 Nisan 2011 Cuma 00:00

 Yıllardır Bolu'da vergi rekortmenliğini hiç kimseye bırakmayan İşadamı Yılmaz Becikoğlu, yine vergi rekortmenleri sıralamasına girerek Türkiye genelinde 65’inci oldu.
Uzun yıllardır Bolu siyasetinden bir ismin bakan olamadığını belirten Becikoğlu, 11 Haziran 2011 Genel Seçimleri’nde milletvekili olacağına inandığı Ali Ercoşkun için çok sayıda Bolulu vatandaşla birlikte Ankara’ya gideceğini ve Ercoşkun’un bakan olmasını isteyeceğini söyledi. 

 

Haber: Mehmet Korkusuz
Yıllardır Bolu'da vergi rekortmenliğini hiç kimseye bırakmayan İşadamı Yılmaz Becikoğlu, yine vergi rekortmenleri sıralamasına girerek Bolu’da 1’inci Türkiye genelinde 65’inci oldu. 2010 vergilendirme dönemi gelir vergisi Türkiye geneli ilk 100 sıralamasında giren Becikoğlu bir kez daha bu anlamda Bolu’nun gururu oldu.
“UZUN YILLAR DAHA VERGİ REKORTMENİ OLMAK İSTİYORUM”
Becikoğlu konuya ilişkin olarak gazetemize yaptığı açıklamada, “Mutluyum. Memleketimizde kazanıyoruz, memleketimizde ödeyeceğiz. Türkiye genelinde 65’inci sıradayım vergi rekortmenliğinde. Onurluyum, gururluyum. Dışarıda da para kazandım ama gelip Bolu’da yatırım yapıyorum. Bugüne kadar devletin hakkını hiç yemedim ve devletin bir kuruşunu dahi kullanmadım. Yaptığım bunca yatırımda devletten hiç kredi kullanmadım. Devletime vergimi bugüne kadar ödedim bundan sonra da ödeyeceğim. Alnım ak yüzüm pak. O nedenle Bolu Halkı da bana sonsuz güvenle güvenir” dedi.
Becikoğlu vergi rekortmenline ilişkin açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kaç defa vergi rekortmeni olduğumu dahi hatırlamıyorum. Bugün çoluk çocuğuyla 2 bin 500 kişi bizden ekmek yiyor. Uzun yıllar daha vergi rekortmeni olmak istiyorum. Keşke Türkiye birincisi olsam. Bundan gurur duyarım.”
“BOLU’NUN TURİZM CENNETİ OLMASI LAZIM”
Açıklamalarının devamında Bolu kamuoyuna seslenen Becikoğlu, şunları söyledi: “Bolulu kardeşlerimden kendilerine değer veren insanları bilmelerini istiyorum. Bolu’ya layık işler yapanlara sahip çıkmalarını istiyorum. Bolu’da her yere tavuk tesisleri kuruyorlar, kokudan geçilmiyor. Ama Bolu’da turizm yatırımına kimse atılmıyor. Bolu’nun turizm cenneti olması lazım. Bolu turizm de çok daha güzel yerlere gelebilir. Abant’ı, Gölcük’ü, Sarıalan’ı, Yedigöller’i turizm cenneti haline getirmeliyiz.”
“MİLLETVEKİLLERİMİZ BAŞBAKANA SÖYLESELERDİ ABANT DAVOS OLURDU”
Açıklamalarının devamında Abant’a ilişkin değerlendirmelerde bulunan Becikoğlu, Abant’ın Davos haline dönüştürülmesi konusunda siyasilerin yeteri kadar girişimlerde bulunmadıklarını söyledi. Becikoğlu, “Sayın Valim Abant’la ilgili çalışmalarını sürdürüyor ama Abant’ın bir turizm cenneti haline dönüştürülmesi lazım. Başbakanımız Abant’ın bir Davos haline getirilmesi gerektiğini söyledi. Ama “Bolu milletvekillerinin gidip demesi lazımdı, “Sayın Başbakanım siz Abant’ı Davos yapacaktınız. Bolu Halkı bu sözü yerine getirmenizi bekliyor.” Ama bunu söyleme cesaretini gösteremediler. Eğer söyleselerdi Başbakanımızın bu çalışmayı gerçekleştireceğine inanıyorum. Adamın kafasında on bin tane iş var. Hatırlatılması gerekirdi” diye konuştu.
BECİKOĞLU, ERCOŞKUN İÇİN BAŞBAKANLIK’A GİDECEK
Açıklamalarının son bölümünde Bolu’da girişken isimlerin söz sahibi olması gerektiğine işaret eden Becikoğlu, “Bolu’ya girişken adamlar lazım. Çekinmeden korkmadan söylemek lazım. Öyle bir adamımız yok. Ama bundan sonra olacak. Benim bu konudaki düşüncem, seçimden sonra 50-60 otobüs Boluluyla Başbakan’a gidip Bolu’dan bakan isteyeceğiz. Bolu halkı böyle yaparak bakan isteyecek. Eski iktidarlar döneminde Bolu’dan bakan çıkıyordu. Artık çıkmıyor ama çıkacak. Bolu Halkı gidip Başbakanlık’a hakkını arayacak. Seçim sonrasında Ali Ercoşkun’u bakan yapacağız inşallah” ifadelerini kullandı.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.