25 Mayıs 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul16°C
  • Ankara15°C

GAZETECİLERİN HATIRA ORMANINA 5 BİN 500 FİDAN DİKİLDİ

GAZETECİLERİN HATIRA ORMANINA 5 BİN 500 FİDAN DİKİLDİ

01 Ocak 2011 Cumartesi 00:00

 Köroğlu Gazeteciler Derneği'nin oluşturduğu hatıra ormanına 5 bin 500 çam fidanı dikildi.

Dünya Ormancılık Haftası ve Çevre ve Orman Bakanlığı'nın ağaçlandırma seferberliği kapsamında Bolu Köroğlu Gazeteciler Derneği, Salıbeyler Mahallesi'nde hatıra ormanı oluşturdu. Bolu Valisi İbrahim Özçimen, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun, İl Çevre ve Orman Müdürü Sezgin Akay, Köroğlu Gazeteciler Derneği Başkanı Hüseyin Aykan, Ak Parti Bolu 1'inci sıra milletvekili adayı Ali Ercoşkun, daire müdürleri, gazeteciler, ilköğretim ve üniversite öğrencilerinin katıldığı törenle 5 bin 500 çam fidanı 3 hektarlık alana sahip hatıra ormanına dikildi.

Dünyanın gelecek kuşaklara bozulmadan teslim edilmesi gerektiğini belirten Hüseyin Aykan, "Sanayileşme, kentleşme, hızlı nüfus artışı gibi birçok nedenle çevre zarar görüyor. Bunların ortadan kaldırılması ve yeşil bir dünyanın korunması bakımından hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bizden önceki kuşaklardan devraldığımız dünyayı bizden sonraki kuşaklara bozmadan teslim etme sorumluluğumuz var. Hedefimiz orman varlığımızı, yeşil alanlarımızı daha üst noktalara taşımak ve korumaktır" dedi.

Hüseyin Aykan'ın konuşmasının ardından fidan dikme törenine geçildi. Bolu Valisi İbrahim Özçimen, çizmelerini giydikten sonra fidan dikti. Daha sonra Emniyet Müdürü Tahir Bayındır da eline kürek alarak toprağı kazdıktan sonra elindeki fidanı dikti. Fidan dikme töreninden sonra hatıra fotoğrafı çektirildi.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.