19 Ağustos 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara14°C

VALİ İBRAHİM ÖZÇİMEN: “ABANT’TA PATRON BENİM”

Vali İbrahim Özçimen: “Abant’ta patron benim”

15 Nisan 2011 Cuma 00:00

 İl Özel İdaresi'nin Abant Tabiat Parkı'ndaki sözleşmesinin iptal edilerek, Çevre ve Orman Müdürlüğü'ne devredilmesini değerlendiren Vali İbrahim Özçimen, bundan sonraki süreçte Abant’ta yanlış yapılmasına fırsat vermeyeceklerini söyledi ve ekledi: “Bu işin patronu benim”

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, İl Özel İdaresi'nin Abant Tabiat Parkı'ndaki sözleşmesinin iptal edilerek, Çevre ve Orman Müdürlüğü'ne verilmesi nedeniyle, burada yapılan çalışmaların gecikeceğini söyledi. Abant Tabiat Parkı'nda yaptığı çalışmaların ekolojik sistem ve yaban hayatını tahrip ettiği gerekçesiyle mahkeme kararıyla işletme sözleşmesi iptal edilen İl Özel İdaresi, doğa harikasının işletmesini Çevre ve Orman Müdürlüğü'ne devretti.

“ABANT KONUSUNDA YANLIŞ YAPILMASINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”
Kararı değerlendiren Vali İbrahim Özçimen, Abant'ı gözleri gibi korumak durumunda olduklarını kaydetti. Özçimen, "Bolu Valisi olarak Abant'la yine ilgiliyim. İl Özel İdaresi'nin yanlış yapmasına fırsat vermeyeceksek, Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün de yanlış yapmasına fırsat vermeyeceğiz. Orada doğayı koruyacağız, elimizden gelen her şeyi yapacağız. " dedi.
Sözleşmenin Çevre ve Orman Müdürlüğü'ne devredilmesi nedeniyle Abant'taki çalışmaların gecikeceğini belirten Özçimen, şöyle devam etti: "Abant'ta doğal taş için ihale yapılacak. Bunun için Ankara'ya yazı yazılması gerekiyor. Ankara programa alacak, ödenek ayıracak, etüt yapacak. Bizim 3 ayda yapacağımız işi onlar 3 yılda yapacak. Ankara'dan süratli karar alınamıyor. Hizmetleri yerelleştirmek istiyoruz. "

“BENDEN HABERSİZ BİR ŞEY YAPILMASI MÜMKÜN DEĞİL”
Abant'ta bazı yanlışların yapıldığını ancak bunların süratle düzeltildiğini dile getiren Özçimen, doğa bilimcilerin Abant'taki itirazlarına saygı duyduklarının altını çizdi. Özçimen, "Onların yönlendirmeleri doğrultusunda icraatlarımıza devam ediyorduk. Yanlış yapmıyoruz ve yapılmasına da izin vermiyoruz. Bu işin patronu benim. Ne oldu da Özel İdare'den Çevre ve Orman Müdürlüğü'ne devredildi. Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün benden habersiz bir şey yapması mümkün değil ki. " diye konuştu.


 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.