18 Ağustos 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara21°C

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İHSAN AĞCAN: “CHP’LİLERİN PROTESTOSU YASAL DEĞİL”

Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan: “CHP’lilerin protestosu yasal değil”

16 Nisan 2011 Cumartesi 00:00

Belediye Meclisi üyelerinin Meclis Toplantı Salonu’nu terk etmelerinin tartışması sürüyor. Ağcan, protesto sonrası hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açan CHP’li Meclis Üyelerine fena yüklendi: “Yaptıkları doğru olmadığı gibi yasal da değildi.”

Meclis tutanaklarının kendilerine verilmediği gerekçesiyle Meclis oturumunu terk eden CHP’li Meclis Üyelerinin protestosuna yönelik tartışmalar yeniden alevleniyor. Dün CHP’li Belediye Meclisi Üyeleri yaptıkları yazılı açıklama ile oturumu terk etmeleri sonrası haklarında basın yoluyla hakaret içeren açıklamalarda bulundukları gerekçesiyle Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan hakkında kamu davası açtıklarını duyurdu. Hakkında dava açıldığını basından öğrendiğini belirten İhsan Ağcan, dava gerekçesinde yer alan hakaret ettiği yönündeki iddiaları reddetti.
Kimseye hakaret etme gibi bir durumunun söz konusu olmadığını belirten Ağcan, “Herkes hukuki haklarını kullanabilirler. Ben iddialarda yer aldığı gibi Belediye’nin resmi internet sitesinden siyasi içerikli açıklamalarda bulunmadım. Kurumumla ilgili bazı ithamlar vardı. Bunları açıklığa kavuşturmak ve halkımızı doğru bilgilendirmek için ifadeler kullandım” dedi.
CHP’li üyelerin protestosu sonrası kendisinden oluşan görüşleri bugünde taşıdığını ifade ederek açıklamalarını sürdüren Ağcan, CHP’li Meclis Üyelerine şu ifadeler yüklendi: “CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin oturumu terk etmeleri doğru değildi. Bunu siyasi bir atraksiyon olarak yorumluyorum. Yaptıklarının doğru olmadığını, yasal olmadığını ifade ettim. Bugünde aynı şeyleri ifade edebilirim.”
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.