20 Mayıs 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

GEÇMİŞTE YAPTIĞIM HATA YÜZÜNDEN SEVDİĞİM ADAMI KAYBETTİM

GEÇMİŞTE YAPTIĞIM HATA YÜZÜNDEN SEVDİĞİM ADAMI KAYBETTİM

16 Nisan 2011 Cumartesi 00:00

Değerli okurlarım, merhabalar..

Dünün dertlerini, sıkıntılarını dünde bırakıp; bugünü, bugün doğan güneşle birlikte yeniden yapılandırmak, baharın kendini gösterdiği şu güzel günlerde meyve ağaçlarının verdiği çiçekler gibi , kendi meyvelerimizin çiçeklerini renklendirmek, hayatın bugün önümüze çıkardığı yeni fırsatları en güzel şekliyle değerlendirmeye çalışmak gerek. Hayat bize, bizim ona baktığımız gibi bakar. Siz ne kadar pozitif düşünür, olumlu beklentiler içinde olursanız, yaşam da size aynı pozitif gelişmeleri, fırsatları sunacaktır.
Bana yazın..
Aklınıza gelen her şeyi yazın.
Yazınki paylaşalım….
Paylaştıkça çoğalalım..
Sevgilerimle...
Perihan
boluluperihanabla@hotmail.com

RUMUZ:tek hata

Merhabalar, benim hikayem oldukça uzun ve benim çok fazla yardıma ihtiyacım var. Hayatımı adadığım zevklerimi özdeşleştirdiğim adamı geçmişte yaptığım bir hata yüzünden kaybettim.Tek suçum dürüst olmaktı. Onu tanımadan, hayatıma almadan önce başımdan geçen olayı, ona, tüm açık kalpliliğimle, sadece dürüstlük yapıp anlattım. Niyetim önceleri yüzeysel üstünkörü anlatıp geçiştirmekti ama o sorguladıkça, ve bana üst üste bir sürü soru sordukça, ben de her şeyi olduğu gibi anlattım. Ve o da bunu kaldıramadı. Oysa bana beni ölesiye sevdiğini söylerdi hep. Ben de buna inanıyordum. Şu an ne ayrıyız ne beraberiz. Ortam buz gibi oldu. Sevdiğim adam bana mesafe koydu. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, onu çok seviyorum. Hayat öyle boş geliyor ki. Onsuz nefes bile alamazken şu geldiğimiz duruma bak! Birbirimizi deliler gibi seviyoruz, artık en normal sohbetlerimiz bile ona bu olayı çağrıştırıyor ve hemen kavga ediyoruz. Öyle acı çekiyorum ki, bunu herhalde kimse benim kadar hissedemez. Bu olayı ona unutturmak isterdim, Ya da hiç anlatmamış olmayı isterdim. Böyle tepki alacağımı bilseydim zaten anlatmazdım.Bu durumun izlerini hayatımızdan silmek için yapmadığım şey kalmadı, ama olmuyor işte. Bir süre iyi, sonra aniden deliriyor, tabi ki ben de! Demek ki, bazen yaptığın tek bir hata, hayattaki bütün doğruları götürüyormuş, bunu anladım, demek ki hala, hiç bitmeyecek bedel ödüyorum. Lütfen bana yardımcı olun. Saygılar


Merhaba sevgili okurum. Yaşınızı, sosyal konumunuzu yazmamış ve hata olduğunu ileri sürdüğünüz durumla ilgili herhangi bir ipucu da vermemişsiniz. Durumu şöyle bir birlikte gözden geçirelim. Siz birini seviyorsunuz. O kişi de sizi seviyor. Hayatınızı birlikte geçirmeyi planlıyor ve o insana güveniyorsunuz. İçinizi kemiren bir sorununuz var. İlişkiniz de dürüstlük ise temel ilkeniz. Bu durumu karşı tarafa anlatıyorsunuz. Güvenip sevdiğiniz ve sevildiğinize inandığınız kişi o. Başka kime anlatacaksınız ki. Ve sonuç bu hale dönüşüyor. Fotoğrafa uzaktan bakınca, üzülmesi gereken kişi siz değil karşı tarafmış gibi duruyor.

Fakat günümüzde ne yazık ki toplumumuzun erkeği fazlasıyla, kendine muhafazakar. Eğer durum sandığım gibi ise eşi olarak göreceği kadının geçmişinde cinselliği yaşamış olduğunu bilmek erkeği rahatsız ediyor. Geçmişinde kadınının başka sorunlarından ziyade, cinselliği yaşayıp yaşamadığı ile, yada yaşadıysa kaç kere yaşadığıyla ilgileniyorlar. Bu biraz toplumsal bakış açısından, biraz da erkeğin kendine olan güven azlığından kaynaklanıyor. Burada konuşulacak tartışılacak çok şey var elbet ama bu durum, günlerce konuşulsa bile bizim çözebileceğimiz bir şey değil.

Dolayısı ile kendini üzmeye devam etmeninde bir anlamı yok.Sen en doğrusunu yapmış, tüm dürüstlüğünle kendini ona ifade etmişsin. Bundan sonrası ona ve onun yaşama bakış açısına kalmış. Bence durumu biraz oluruna bırak. Gereksiz polemik ve tartışmalara girme onunla.Kavga etmene gerek yok bence. Zamanla sular durulacak, ve su doğru yolunu bulacaktır.

Rumuz: tekerrür

Merhabalar. Son zamanlarda günü yaşayamıyorum. Ve hiç bir şeyden keyif alamıyorum. Birkaç sene önce de benzeri bir ruh haline girmiştim ve doktora gitmiştim. Eski sevgilimi hala unutamadığımı ve hayatımdan tam olarak çıkaramadığımı, artık yaşam kalitemi iyice düşürmüş olduğumu anlatmıştım doktora. Aldatıldığımı kesin olarak bildiğim ve geri dönüş olmamasına rağmen onu düşünmekten vazgeçemediğimi de anlattım. Doktorun verdiği ilacı kullanmaya başladım. Bir süre sonra aradığım özelliklerde olduğunu düşündüğüm bir insanla ilişkiye başladım ve mutluydum her şey düzeldi. Ben de ilacı bıraktım. Şu sıralarda eski konular kafamı kurcalamaya başladı yeni çıktığım insandan soğumaya başladım ve onu da daha fazla üzmemek için ayrılma kararı aldım tekrardan hiçbir şeyden keyif alamamaya başladım içine kapanık çekingen biri oldum. Eski beni aldatan sevgilimle ilgili takıntılarım yeniden alevlendi. Şuan için hiç bir çözüm bulamıyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Merhaba, Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla tekrarlayan bir depresyon yaşıyorsunuz. Bu tür depresyonda hayatta, stres kaynakları olduğunda depresyon yeniden harekete geçer. Stres kaynağı tanımı, stresli bir işinizin olması manasına gelmez. çocukluğumuzdan itibaren yaşadığımız olumsuzlukların olumsuz duygularının birikimi sonucu oluşan bir durumun hafızada canlanması da tetikleyici bir kaynaktır.Buradaki ana problem bir stres yükünüzün var olmasıdır. Bu durum günlük stresten farklıdır. Beynin bir köşesinde , bilinç altında birikmiş olan olumsuz duygu yükü, sizi rahatsız ediyor olabilir. Bunun ortadan kaldırılmasına yönelik bir çalışma yapılması gerekir. Yapılması gereken olumsuz duygu birikmelerini bulmak ve


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.