21 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara2°C

HAKKI FİDAN, ABANT'A HARCANAN MİLYONLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

HAKKI FİDAN, ABANT'A HARCANAN MİLYONLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

18 Nisan 2011 Pazartesi 00:00

İl Özel İdaresi tarafından Abant'ta gerçekleştirilen çalışmalarda harcanan 3 milyon liranın boşa gittiğini savunan İl Genel Meclisi eski Üyesi ve CHP Milletvekili Adayı Hakkı Fidan, 3 milyon liranın hesabının sorulması gereken isimleri sıraladı. Bu isimlerden 3 milyon liranın karşılanmasını isteyen Fidan, aksi takdirde yargıya başvuracağını açıkladı.

HABER: MEHMET KORKUSUZ

Hakkı Fidan, Abant'ta gerçekleştirilen çalışmalar için kullanılan İl Özel İdaresi'nin 3 milyon liralık kaynağının peşine düştü. Yapılan harcamaların boşa gittiğini savunan Fidan, 3 milyonluk kaybın sorumlusu olarak Tahsin Akduman, Oktay Güneş, Mücahit Kutlu ve İl Genel Meclisi üyelerini hedef gösterdi.

Fidan açıklamalarında, “Tahsin Akduman, Oktay Güneş, Mücahit Kutlu ve İl Genel Meclisi üyelerinin bunun hesabını vermeleri lazım. Bunun hesabını Bolu halkının sorması lazım. Özel İdare'nin parasını orada batırıyoruz, bir de üstüne İller Bankası'ndan Özel İdare'ye kredi çekiyoruz. O paralar oysa köylerde alt yapı hizmetlerinde harcanmalıydı. Muhtarlarımız hizmet getiremedikleri için görevlerini bırakmayı düşünüyorlar. Birçok köy yolunun durumu içler acısı. Biz bu sorumluluklarımızı gerçekleştirememişken, gidiyoruz Abant'ta macera arıyoruz. Bunun yanı sıra Çınar Otel elden gitti, ASTAY firmasını Bolu'dan kovduk. Bunlar Özel İdare'nin kayıplarıdır. Her taraftan Özel İdare zarara uğratıldı. Bolu halkına bunların hesabının verilmesi gerek. Ne oldu? Vali Bey'in tayini çıktı, gitti. Bu kayıpların hesabının Tahsin Akduman, Mücahit Kutlu, Oktay Güneş, giden Sayın Vali'den sorulması gerekir” dedi.

“ABANT'IN HESABINI SORACAĞIM”

İşaret ettiği sorumluların 3 milyon liranın hesabını vermemeleri halinde Tahsin Akduman, Mücahit Kutlu, Oktay Güneş ve Bolu eski Valisi Halil İbrahim Akpınar'ı mahkemeye vereceğini belirten Fidan, şunları söyledi: “Vatandaş olarak hakkımı kullanacağım. Bir ay daha bekleyeceğim. Eğer bir ses soluk çıkmazsa avukat tutup Abant'ın hesabını soracağım. Biz bir cami boyatmak için para isteyen muhtarımıza 2 bin lira veremezken, 3 milyon lira paramız boşa gitti. Bu paranın hesabını soracağım. Kimse devletin parasını çarçur edemez. Çınar Otel konusunda Akçakoca Belediye Başkanı defalarca anlaşmak üzere geldiler ama anlaşmadılar. Abant'taki tahribat nedeniyle oraya bir gelen pişman bir de gelmeyen. Bu paraların ödenmesi lazım.”

Abant'a yapılan 3 milyonluk harcamayla birçok köyde önemli altyapı ihtiyaçlarının karşılanabileceğini ifade eden Fidan, “Bu kaynakla 6070 kilometre mesafede köy yolu asfaltlanabilirdi. Kanalizasyonu olmayan köylerimize kanalizasyon, su deposu olmayan köylerimize de su deposu yaptırabilirdik” şeklinde konuştu.

“ABANT BOLUSPOR'DA KALMALIYDI”

Fidan açıklamalarının devamında, “Eski Boluspor Başkanı ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz hatırlarsınız Abant'ı Boluspor'a ve Bolu'ya kazandırmak istemişlerdi. Ancak dönemin valisi Akpınar bunu engelledi. Eğer biz Abant'ı Boluspor'a kazandırmış olsa idik, hem Boluspor kazanır, hem de Abant'ta bunca tahribat olmazdı” ifadelerini kullandı.

“ADAY SIRALAMASI ÖNEMLİ DEĞİL”

CHP 3'üncü sıra Bolu Milletvekili Adayı Fidan açıklamalarının devamında sürdürdüğü seçim çalışmaları hakkında bilgiler vererek, şu ifadeleri kullandı: “Şu anda Bolu merkezdeki köylerde arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim birinci, ikinci ya da üçüncü olmamız önemli değil. Ben birinci de olsam yine köylümün, vatandaşımın, muhtarlarımın yanındayım. Şu anda Çaydurt'ta çalışmalarımız devam ediyor. İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarım da çalışmalara katılıyorlar. Akşamları da birbirlerine yakın olan iki ya da üç köyü ziyaret ediyoruz.Gittiğimiz yerlerde bize karşı ilgi ve alaka oldukça yoğun.”

“HALKA DAHA YAKINIZ”

Diğer siyasi partilerin milletvekili adaylarının yanında CHP'li adayların daha çok halka yakın olduklarını dile getiren Fidan, “Şu anki adayların içerisinde Tanju Özcan, Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ve ben halka daha yakınız. Bizler bu memleketin evlatlarıyız. Yarın olumsuz bir durum olduğunda vatandaş bizi istediği yerde bulabilir ve bizden hesap sorar. Bizi bulmak diğer adaylara göre daha kolay. Ben herkesi CHP'nin yanında olmaya, özverili çalışmaya davet ediyorum. Dört seneyle bir şey olmaz. Bizi denemeleri gerektiğini düşünüyorum. Gittiğimiz yerlerde, kahvehane toplantılarında bizler yine burada olduğumuzu söylüyoruz. Bizler bu toplantılarda asla yerine getiremeyeceğimiz sözleri vermiyoruz” şeklinde konuştu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.