24 Mayıs 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara25°C

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ, HAKKINDA DAVA AÇAN CHP'Lİ BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİNE YÜKLENDİ: “CHP'Lİ ÜYELERE ARTIK MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hakkında dava açan CHP'li Belediye Meclisi Üyelerine yüklendi: “CHP'li üyelere artık müsamaha gösterilmeyecek”

18 Nisan 2011 Pazartesi 00:00

Belediye Meclisi Toplantısı'nı protesto için terk eden CHP'li üyeler hakkında 'Edepsiz' nitelendirmesi yapan Başkan Yılmaz, yine CHP'li üyelere verdi veriştirdi. Hakkında hakaret suçlamasıyla dava açan CHP'li üyeler için 'Edepsiz' nitelendirmesindeki ısrarını sürdüren Başkan Yılmaz, “Belediye'de sıradan vatandaşa gösterilen müsamaha artık CHP'li üyelere gösterilmeyecek” dedi.

Belediye Meclisi Toplantısı'nı terk eden CHP'li üyeler için 'Edepsiz' nitelemesi yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hakkında hakaret davası açan CHP'li Meclis üyelerine yine fena yüklendi. Sert ifadelerle CHP'li Belediye Meclis üyelerini eleştiren Başkan Yılmaz oturumu terk eden üyeler için kullandığı 'Edepsiz' nitelemesindeki ısrarını da sürdürdü.
CHP'li Meclis Üyelerini Bolu Belediyesi Meclis Üyesi olarak algılamadığını belirten Başkan Yılmaz, “CHP'li üyeler bundan sonra sıradan vatandaş gibi Belediye'ye girecekler ama sıradan vatandaşa gösterilen müsamaha onlara gösterilmeyecek” dedi. Yaşanan olaylar öncesi CHP'li Meclis Üyelerini Belediye yöneticisi olarak gördüğünü dile getiren Başkan Yılmaz, CHP'li üyelere bakışının değiştiğini söyledi. Yılmaz, “Belediye yöneticisi olarak sonuna kadar açtığımız kapılarımızı başka amaçlar için kullanan insanlar tehlikeli ve yamuk insanlardır. Biz açık ve berrak bir yapı oluşturmaya çalışıyoruz. Karanlık yapı bozukluğunda olanları da insan vasfına almak zorunda değiliz. Normal vatandaş Belediye'ye geldiğinde normal bakacağız ama onlar geldiklerinde şüpheyle bakacağız. Bir şey istiyorlarsa, niye istiyorlar? Niyetleri neler? Bunları düşüneceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN'DAN AJANLIK SUÇLAMASI
Başkan Yılmaz açıklamalarının devamında CHP'li meclis Üyelerine yönelik eleştirilerini şöyle sürdürdü: “Meclis üyeleri adam gibi meclise gelir ve problemlerini orada çözer. Aksi yönde bir tavır sergilemek insani edepsizliktir. Sen belediye meclisi üyesi olacaksın, araştırman gereken konunun sonucunu meclis için değil başkaları için yapacaksın. Böyle birine bundan sonra ben güvenemem. Belediye yöneticisi olarak gördüğüm CHP'li Meclis Üyelerinden bazıları ajanlık yapıp, Belediye bilgilerini başka yerlere bildirmiş. Bunu yapan adam ortaya çıktığında adamsa istifa eder, gereğini yapar. Eğer bunu yapmıyorsa ben gereğini yaparım. Böyle yapan biri bundan sonra ciddiye alınmaz, ondan gelen öneri doğru bile olsa kale alınmaz. Ve Belediye'de böyle birini muhatap kabul etmez.”

“GİZLİ KAPAKLI BİR İŞ YAPMIYORUZ”
Meclis tutanaklarının kendilerine verilmediği gerekçesiyle CHP'li Meclis Üyelerinin önümüzdeki günlerde yeniden hakkında dava açma hazırlığında olmaları konusunda ise Başkan Yılmaz şu değerlendirmeleri yaptı: “Sokakta Bolu Belediyesi'nin meseleleri çözülmez. Sokakta sokak çocukları konuşur demiştim. Meclis tutanaklarını zaten veriyoruz. Bunun içinde mahkemeye verebilirler. Meclis'te yapılan konuşmalar basın mensupları tarafından rahatlıkla kayda alınabiliyor, onlar da alsınlar madem. Gizli kapaklı bir iş yapmıyoruz. Her şey ortada. Görüntü ya da ses kaydı alıp koysunlar bir yere, lazım olduğunda alıp bakarlar.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.