20 Mart 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara15°C

CHP'DE İLK KEZ 3'Ü 1 ARADA

CHP'de ilk kez 3'ü 1 arada

19 Nisan 2011 Salı 00:00

CHP'de yapılan ön seçim sonrası yaşanan tartışmalar nedeniyle bir araya gelemeyen milletvekili adayları dün ilk kez birlikte görüntülendi. CHP'li eski Belediye Başkanları Necdet Gören ve Yüksel Ceylan'la birlikte Muhtarlar Derneği'ni ziyaret eden adaylar önemli açıklamalarda bulundular.

İlhan Çalışkan başkanlığındaki Muhtarlar Derneği'ni ziyaret eden CHP Milletvekili Adayları Tanju Özcan, Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ve Hakkı Fidan'a CHP'li eski Belediye Başkanları Necdet Gören ve Yüksel Ceylan'da destek verdi. Mehmet Karakaşoğlu il başkanlığındaki partilileri kalabalık bir grup oluşturan muhtarlar kapıda karşıladılar.
CHP'li üç milletvekili adayının ilk kez bir araya geldikleri ziyarette ilk açıklamayı CHP 3'üncü sıra Milletvekili Adayı Hakkı Fidan yaptı. Fidan, muhtarlara seslenerek yaptığı konuşmasında; “12 Haziran için desteklerinizi bekliyorum. Sizleri yanımda görmek istiyorum. Çünkü sizleri çok seviyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yanınızda olacağıma söz veriyorum” diye konuştu.

Ziyarette konuşan CHP 2'nci sıra Milletvekili Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ise, “Muhtarlarımız seçilmiş kişilerdir. Yaşadıkları bölgenin saygın kişileridir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında muhtarlarımızın sorunları çözüme kavuşacak ve muhtarlarımız daha rahat bir nefes alacak. Seçim çalışmalarımız da bizlere destek vermenizi diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“MUHTARLARI TEHDİT EDEN DEĞİL, MUHTARLARA YARDIMCI OLAN VEKİLLER OLACAĞIZ”

CHP'nin iktidar olması halinde bunun muhtarlar açısından son derece farklı bir iktidar olacağını kaydeden CHP 1'inci sıra Milletvekili Adayı Tanju Özcan, “CHP iktidarı ile muhtarların özlük haklarıyla ilgili farklı düzenlemelerin yapılacağı, muhtarların lehine düzenlemeler yapılacağı ve muhtarların daha rahat nefes alacakları bir dönem başlayacak. Bizler, muhtarları tehdit eden değil, muhtarlarımıza yardımcı olan vekiller olacağız. Muhtarlarımızın sorunlarını sürekli olarak dinleyen, onları çözmeye çalışan vekiller olacağız. Bizler Ankara'ya gider gitmez telefon numaralarını değiştirerek işe başlayan vekillerden olmayacağız. Bizler sizin köylerinizden oy aldıktan sonra o köylere uğramayan milletvekillerinden de olmayacağız. Biz muhalefetteyken dahi muhtarlarımızın yanında olduk. Temsil görevi inşallah bize verilince de bundan sonraki süreçte yine muhtarlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bizi ailenizden biri olarak görün. Ankara'ya geldiğinizde otel falan aramayın, evlerimizin kapıları sizlere sonuna kadar açık. Oğlunuzun evine gider gibi, kardeşinizin evine gider gibi rahatça gelebilirsiniz. Anahtarı paspasın altına bırakıyoruz” diye konuştu.

“MAHALLE BASKISI, İNSANLARIN KONUŞABİLME HÜRRİYETİNİ ELLERİNDEN ALDI”

Adayların açıklamalarının sonrası konuşan CHP'li eski Belediye Başkanı Necdet Gören ise seçim döneminde mevcut siyasi iktidarın yaptıklarıyla, muhalefetteki adayların ise istikbalde yapacaklarıyla seçmenlerin karşısına çıkacaklarını söyledi. Gören muhtarlara seslendiği konuşmasında, “Ülke geneline bakacaksınız ve ona göre vatandaşı aydınlatmada yardımcı olacağınıza inanıyorum. Muhtarlarımızın bir görevi de oyunu aldıkları vatandaşlara rehberlik etmektir. Bunun partizanlıkla alakası yoktur. Muhalefetten milletvekilinin olmamasının bu memlekette nelere yol açtığını hep birlikte gördük. Hiçbir şeyi tenkit etme olanağımız olmadı. Belli bir mahalle baskısı, değişik baskılar insanların konuşabilme hürriyetini ellerinden aldı. Bundan sonra gönül ister ki, iddialı olan her partiden milletvekili çıksın. Bunu demokrasinin bir gereği olarak görüyorum. Çünkü ülkenin de, Bolu'nun da buna ihtiyacı olduğunu görüyorum. Adaylarımızın tamamı pırıl pırıl isimler. Meclis'e gönderin bu arkadaşlarımızı. İktidar partisi adayları hizmetlerine göre değil, liyakatlerine göre belirleniyor. Halkın istediği değil, genel başkanın istediği şekilde belirlendikleri için kuzu gibi hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Fakat CHP adaylarının farkı üyelerinin oylarıyla belirlenmiş olmasıdır. Bu isimlerin kendilerini sorumlu hissedeceklerinden dolayı çalışmalarının farklı olacağını düşünüyorum. Adaylarımıza köylerinizde kendilerini tanıtma imkânı sağlamanızı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“AKP İKTİDARINDA BOLU'YA MAALESEF BİR HİZMET GELMEDİ"

Ziyarette son konuşmacı olarak muhtarlara seslen CHP'li eski Belediye Başkanı Yüksel Ceylan ise 12 Haziran Seçimleri'nin Türkiye için varoluş seçimi olduğunu söyledi. Mevcut siyasi iktidarın bu seçimde yeniden tek başına iktidar olması halinde yaşanması muhtemel öngörülerini açıklayan Ceylan, şunları dile getirdi: “Eğer AKP bu seçimi kazanırsa, yeni anayasa yapılacak, başkanlık sistemi getirilecek, esnek federasyonu, konfederasyon derken Türkiye bölünecek. Bu konuya özellikle dikkatinizi çekmek istiyorum. Bölünmeye asla izin vermemeliyiz. Yerli işbirlikçilerle oyunlar oynanmaktadır. CHP olarak muhtarlarımızı hep yanımızda gördük. Belediye başkanlığı dönemimde muhtarlarımızla hep koordineli şekilde çalıştık. Ama şu an ki AKP iktidarın böyle bir uyumu görememekteyiz. Muhtarlarımızın azarlandıklarına şahit oluyoruz. Bunu demokrasi ayıbı olarak görüyoruz. 8 yıllık AKP iktidarında Bolu'ya maalesef bir hizmet gelmedi. Planlı bir şekilde köylerde hayatı söndürdüler. Köyden kente geçmek etmek zorunda kalan insanlar sanayide ucuz işgücü olarak değerlendirildiler. Bu tamamen planlı bir uygulama. Ama bizce köylü milletin efendisidir ve öylede kalacaktır. Bizim çalışmalarımızda hep bu yöndedir. 12 Haziran'da yapılacak seçimlerde sizlerin destekleriyle iktidar olacağımıza inanıyoruz. Ve bu kez üç milletvekilini de CHP'ye vermenizi diliyorum.“UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.