19 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara8°C

AK PARTİ İLE MHP ARASINDAKİ YOLSUZLUK TARTIŞMASI BÜYÜYOR! AK PARTİ İL BAŞKANI ÖMER SAYIN:

Ak Parti ile MHP arasındaki yolsuzluk tartışması büyüyor! Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın:

20 Nisan 2011 Çarşamba 00:00

MHP'nin yolsuzluklarını ispatlamaya hazırım

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın'ın MHP hakkındaki yolsuzluk iddialarına MHP'den aynı sertlikte yanıt gecikmemişti. MHP Milletvekili Adayı Murat Yapıcı'nın Ak Parti hakkındaki, “Yandaş kayırmacılığı ararlarsa, 8 yıllık iktidarlarına bakmaları yeterlidir” sözlerine Sayın, “MHP'nin yolsuzluklarını ispatlamaya hazırım” diyerek karşılık verdi.

Partisinin milletvekili aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada MHP hakkında yolsuzluk iddiaları ortaya atan Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın'a, önceki gün MHP Milletvekili Adayı Murat Yapıcı yanıt vermişti. Yapıcı, Sayın'a yüklendiği açıklamalarda partisini savunmuş ve şu cevabı vermişti: “Partimiz koalisyon iktidarında iken, yargılanmış, ceza almış, yolsuzluktan herhangi bir MHP mensubu ya da bakanı yoktur. MHP asla yolsuzlukların partisi değildir. Yandaş kayırmacılığı ararlarsa biz bu konularda pek karalama yapmak istemiyoruz ama 8 yıllık iktidarlarına bakmaları, bütün resmi kurumları takip etmeleri yeterlidir.”

"İSPAT ETSİN, GEREĞİNİ YAPALIM"

Karşılıklı yapılan atışmalar bununla da kalmadı. Dün MHP Milletvekili Yapıcı'nın kendisine verdiği cevabı basın aracılığıyla öğrenen Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, hem Yapıcı'yı hem de MHP'yi hedef alan sert açıklamalarda bulundu. Yapıcı'nın Ak Parti hakkındaki açıklamalarını Sayın, “İspat ederse kabul. Öyle karambolden top atmak yok. İspat etsin biz de gereğini yapalım. Yapmazsak o zaman eleştirsin” şeklinde yorumladı.

“MHP ZULMÜNE UĞRADIM”

Partisinin milletvekili aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada MHP hakkındaki yolsuzluk iddialarının halen arkasında durduğunu kaydeden Sayın, iddialarını resmi olarak ispatlayabileceğini söyledi. 19992001 yılları arasında iktidar ortağı iken MHP'nin hem yolsuzluklara hem de haksızlıklara imza attığını dile getiren Sayın, “MHP hakkındaki yolsuzluk iddialarımı ispatlayabilirim. 19992001 yılları arasında ne kadar büyük haksızlıklar yaptıklarının ispatını yapmaya hazırım. Çünkü o tarihlerde Yeniçağa Belediye Başkanı iken, onların en büyük zulmüne ben uğradım. Onların deprem paylarını nasıl dağıttıklarını göstereceğim onlara. Mahkeme kararları ve Danıştay kararlarıyla ispatlayacağım bu açıklamalarımı” dedi.

SAYIN'DAN 'MHP'Lİ BELEDİYELER KAYIRILDI' İDDİASI

MHP iktidar ortağı iken Bolu'nun deprem yaşadığını ifade eden Sayın, Bolu'da iktidar ortakları siyasi partilere mensup diğer belediyelere haksızlıklar yapıldığını ileri sürdü. Sayın, o dönem iktidara yakın olan üç belediye Bolu, Göynük ve Mengen'in deprem paylarının arttırıldığını söyleyerek, “Bolu Merkez DSP'li, Göynük ve Mengen MHP'li olduğu için buradaki belediyelerin deprem payları arttırıldı. Diğer belediyelere bir şey verilmedi. Yeniçağa Belediyesi'ne eski parayla ayda 1 milyar lira aktarılırken, Mengen'e ayda 50 milyar lira aktarıldı. Niye bu ayrım yapıldı? Çünkü o dönem orası MHP'liydi” dedi ve açıklamalarının sonlandırdı.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.