19 Ağustos 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara24°C

ÖRENCİKLİLER ABANT'I GERİ İSTİYOR

ÖRENCİKLİLER ABANT'I GERİ İSTİYOR

21 Nisan 2011 Perşembe 00:00

Örencik köylüleri, Abant Palace Oteli'nin inşa edildiği gayrimenkuller dahil 29 kıymetli tarlanın kendi zilliyetlerinde olduğunu iddia etti.

Mudurnu Örencik Köyü'nü temsilen Muhtar Tevfik Türe ve azalar; İsmail Fidan, Ahmet Yaşar ve Latif Tanrıkulu, Köy Kurulu'nun kararı ile 24 Ocak 2011 tarihinde Mudurnu Kaymakamlığı İlçe Kadastro Müdürlüğü'ne başvurarak, kendilerine ait olduklarını iddia ettikleri 29 adet tarlanın Abant Göl Ovasında tespitinin yapılmasını istediler. Bunun üzerine Mudurnu Kadastro Müdürü maliklerin kendilerinin başvurmaları gerektiği noktasında yola çıkarak başvuruyu bekletme kararı aldı.

Örencik Köyü Muhtarlığı ise Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendisi Mehmet Aydın'a müracaat ederek ölçüm talebi ile ilgili olarak lisanslı harita mühendislerine konuyu götürdü. Bilindiği gibi Örencik Köylüleri, Abant Palace Oteli'nin inşa edildiği gayrimenkuller de dahil, 29 kıymetli tarlanın kendi zilliyetlerinde olduğunu iddia etti. Sürecin nasıl sonuçlanacağı, iddiaların gerçekliğinin doğru çıkması halinde Abant ovasındaki mülkiyet sorununun nasıl çözüleceği merak konusu oldu.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.