18 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

TEBLİĞCİLER BOLU'DA

TEBLİĞCİLER BOLU'DA

22 Nisan 2011 Cuma 00:00

Sırtlarında çantaları ve çıkınları ile yola çıkan sakallı ve takkeli tebliğciler, dün Bolu'da ve Karacasu beldesi'nde dükkan dükkan gezerek esnaflarla konuştular.

Merkezleri İstanbul-Sultançiftliği'nde bulunan Mescid-i Selam diye anılan bir külliye. Cemaatin genel bir siyasi görüşü yok ve homojen bir yapıya sahip değiller. Mescid-i Selam'da hafta da bir toplanıp sohbet ediyorlar ve sefer zamanı geldiği vakitte gruplara ayrılıp daha önceden belirlenen yönlere doğru yollara düşüyorlar.

Camilerde kalıp, az yemek yiyip mütevazi bir hayat yaşıyorlar. En önemli özellikleri ise tanıştıkları her insana bir şeyler anlatma çabası içerisinde olmaları.
Tebliğciler, Bolu'ya yürüyerek geldiler. Bazıları ise öğrencilerle konuştular. Sırtlarında çantaları ve çıkınları ile yola çıkan sakallı ve takkeli tebliğciler, dün Bolu'da ve Karacasu beldesi'nde dükkan dükkan gezerek esnaflarla konuştular. Vatandaşların ihbarı üzerine gelen polisler, tebliğcilerin kimliklerine bakıp, çantalarını kontrol etti.

Polislere, Karacasu'daki Kaplıcalara gittiklerini söyleyen tebliğciler, daha sonra tek sıra halinde yürümeye devam ettiler. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında asalarıyla yürüyen tebliğciler, öğle namazını kılmak için Karacasu'daki bir camiye girdiler. Caminin bahçesindeki çardakta üzerlerini değiştiren tebliğciler, abdest aldıktan sonra camiye girdiler. Namazdan sonra bir süre camide dinlenen tebliğciler daha sonra yollarına devam ettiler.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar