21 Şubat 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara11°C

CHP'Lİ ADAYLAR KÖYLERİ GEZİYOR

CHP'Lİ ADAYLAR KÖYLERİ GEZİYOR

25 Nisan 2011 Pazartesi 00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Milletvekili Adayı Tanju Özcan, merkeze bağlı köyleri gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Bolu İl örgütü, Yeniakçakavak, Yazıören, Bahçeköy, Tatlar ve Oğuldoruk köylerini ziyaret etti. Ziyaret sırasında köy sakinlerinin sorunlarını dinleyen CHP Bolu 1'inci sıra Milletvekili Adayı Tanju Özcan, Ak Parti hükümetinin, Türk tarımını bitirme noktasına getirdiğini belirterek, "Kendi kendine yetebilen sayılı ülkeden biri iken şimdi süt tozunu bile İsrail'den ithal ediyoruz. Türk çiftçisi dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyor. Türk tarımını, Türk hayvancılık sektörünü bitirmek, dışa bağımlı hale getirmek için AK Parti elinden geleni yaptı. Şimdi sıra Türk çiftçisinde. 12 Haziran'da Türk çiftçisi AK Parti'yi sandığa gömecek" dedi.

“AK PARTİ YOKSULUN DERDİNE ÇARE OLAMIYOR”

Yeniakçakavak, Yazıören, Bahçeköy, Tatlar ve Oğuldoruk köylerinde vatandaşları ziyaret ederek dertlerini dinleyen Tanju Özcan, CHP iktidarında köylünün, emekçinin hak ettiği şekilde yaşayacağını söyledi. Ziyaret ettiği köylerde büyük bir sevgi ile karşılandığını dile getiren Özcan, AK Parti iktidarının oyu yoksul vatandaşlardan aldığını, fakat onların derdine çare olmadığını, aksine zenginin yanında durduğunu belirtti. Son dönemde yaşananların AK Parti'nin çiftçiye ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi olduğunu da söyleyen Özcan, "Türkiye dünya üzerinde kendi kendine yetebilen sayılı ülkelerden biri iken, şu anda geldiği duruma bakın. AK Parti iktidarı yüzünden bu ülkenin çiftçisi, hayvancılıkla uğraşan vatandaşı kan ağlıyor. Uruguay'dan Angus, İsrail'den süt tozu ithal eden bir ülke durumuna düşürüldük. AKP'liler de köyünüze gelecektir. Lütfen onlara sorun, İsrail'den yıllık ne kadar süt tozu ithal ediyoruz? Bütün bunları nasıl açıklayacaklar acaba" şeklinde konuştu.

“ÇİFTÇİMİZİN KULLANDIĞI MAZOTUN VERGİSİNİ KALDIRACAĞIZ”

CHP iktidarının tam anlamıyla halkın iktidarı olacağını söyleyen Tanju Özcan, dünyanın en pahalı mazotunu kullanan Türk çiftçisinin CHP iktidarıyla yüzünün güleceğini söyledi. Özcan, "AK Parti iktidarı kendi çiftçisine dünyanın en pahalı mazotunu kullandırırken, zengin armatörlere, gemi sahiplerine ucuz mazot kullandırıyor. Yani AK Parti, her zaman zenginin yanında, onu kolluyor. CHP İktidarı tam anlamıyla halkın iktidarı olacak. Çiftçimizin kullandığı mazotun vergisini kaldıracağız. Çiftçimiz ucuz mazot kullanacak, armatörler değil. Bu seçimde kendisine bunları layık gören AK Parti iktidarı, çiftçiden, köylüden gereken cevabı alacak. 12 Eylül'de Türk çiftçisi AK Parti'yi sandığa gömecek" dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.