26 Nisan 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara10°C

YILMAZ'LA,BOLUSPOR'U “KÖTÜ NETİCELER VARSA SORUMLU BENİM”

YILMAZ'LA,BOLUSPOR'U “KÖTÜ NETİCELER VARSA SORUMLU BENİM”

27 Nisan 2011 Çarşamba 00:00

Başkan Alaaddin Yılmaz'a, dün Boluspor'da Pazar gününden bu yana yaşanan gelişmeleri sorduk. Konuşmasında Boluspor'daki olumsuzlukların sorumluluğunu üstlenen Yılmaz, şunları ifade etti:

“Boluspor Bolu'nun takımı. Boluspor sıkıntılı dönemde geçirse, şaşalı dönem de geçirse, bizim takımımız. Başarılı olunduğu zaman herkes takıma sahip çıkar. Önemli olan sıkıntılı zamanlarda takıma sahip çıkmaktır. Bir hep şunu söylüyoruz, her zaman takımın yanındayız. Her şey 3 neticelidir. Hiç umulmadık şeyler olabilir. Hala biz çıkabiliriz. İlk 6'ya da giremeyebiliriz. Bunların hepsi futbolda olan şeyler. Bunu böyle kabul ederek sahip çıkarsanız, problem yaşamazsınız. Ama hem takıma gerekli desteği vermez, hem de zayıf noktasından koparmaya çalışırsanız iyi etmezsiniz. Bolu'ya da faydalı olmazsınız.”
Boluspor'un her zaman yanında olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Bugün A antrenörü vardır, yarın B antrenörü olabilir. A yönetimi vardır, B yönetimi olabilir. A futbolcusu vardır, B futbolcusu olabilir. Ama bir Bolulu olarak biz Boluspor'un en başarılı zamanında da, en zayıf zamanında da yanında olmaya devam etmek durumundayız. Biz bunu yapacağız. Biz her türlü neticeyi de hoş görmek durumundayız. Eğer kötü neticeler varsa, bundan başta belediye başkanı olarak ben sorumluyum. Ondan sonra kimler sorumluysa bu sorumluluğu almak durumunda. Yoksa başarıyı sahiplenip, başarısızlığı başkasına atmanın bir anlamı yok. Boluspor'u iyi noktaya getirmek zorundayız. Çünkü bu takım Bolu'nun takımı, yani bizim takımımız” dedi.

Boluspor'un halen ilk 6 mücadelesi verdiğini belirten Yılmaz, “Bu takım için kötü dersek, başarısız dersek o zaman başarı neye diyeceğiz. Eksikler mutlaka vardır. Boluspor'un yönetimine Boluspor kongre üyeleri karar verir. Elbette bizde fikrimizi söyleriz. Ama ben Boluspor'u hiç yönetmeye çalışmadım. Boluspor'un iç işlerine hiç müdahale etmedim. Hangi futbolcunun neden ve kaça transfer edildiğini hiç bilmem. Benden talepleri olduğunda bu talepleri yerine getirmeye çalışırım. Yarında aynı duruşumuzu sürdüreceğiz. Boluspor yönetimi göreve devam etmek isteyebilir. Yeni isimlerle takviye edilmek istenebilir. Başkaları yönetime girmek isteyebilir. Bunları kongre gösterir. Daha kongre bile gündemde yokken, kongrenin tarihi bile belli değilken, lig bitmemişken bunları konuşmak Boluspor'a pek fayda getirmez” şeklinde konuştu.
Levent Eriş'in istifasını gayet doğal bulduğunu söyleyen Yılmaz sözlerini şöyle noktaladı, “Hoca iddialıydı, baktı ki üç-dört maçtır Boluspor iyi gitmiyor. 'Bunun sorumluluğunu ben alıyorum' dedi. Takdir etmek lazım. Bu konuda hem başarısız olup, hem de ayak direyenler olabilir. Hocamız, Allah razı olsun şahsiyetli davranmıştır. Boluspor yönetimi yenisini bulur, devam ettirir. Aslolan kulüplerdir. Futbolcularda, antrenörlerde, yöneticilerde hep değişir.”UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.