18 Ağustos 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara19°C

YAYLA EVLERİ KUNDAKLANARAK YAKILDI

Yayla Evleri Kundaklanarak Yakıldı

29 Nisan 2011 Cuma 00:00

Kayabaşı Köyü Sulucaova Yaylası'nda 22 yayla evi 3 ahır tamamen önceki gece kimliği meçhul kişiler tarafından gazyağı dökülerek yakıldı.

Göynük sınırında bulunan Kayabaşı köyü sakinlerine ait bin 100 rakımlı Sulucaova Yaylası'nda bulunan yayla evlerinin bir kısmından alevler yükselmeye başladı. 70 kadar evin bulunduğu bölgeden alevler yükseldiğini gören ve yaşı küçük bir kızı kaçırdığı için jandarmanan saklandığı belirtilen bir gencin cep telefonuyla komşu köy olan Yörükyeri Köyü muhtarı Halil Özdemir'e bildirmesi üzerine olay duyuldu. Sulucuova Köylüleri ile komşu köylerde oturanlar traktörlerle yayla evlerinin bulunduğu bölgeye gitti. Köylüler yaptıkları müdehale ile evlerin bir bölümünü yanmaktan kurtardı. Jandarma ekiplerinin de gelmesiyle yapılan araştırmada, 22 yayla evi ile 3 ahırın yandığı bildirildi. Bölgede toplam 70 yayla evi olduğu, diğerlerine de gaz dökülmesine rağmen tutuşturulamadığı anlaşıldı.
Yayla evleri yakılan Kayabaşı köyü sakinleri kundaklamaya anlam veremediklerini söyleyerek 'Kim neden bunu yapmış olabilir bilemiyoruz. Ancak aynı sıra üzerindeki evlerin yakılmış olması dikkat çekiyor. diyerek bunu yapan faillerin bulunmasını istediler. Jandarma olayla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.