21 Şubat 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara11°C

“1 MAYIS'TA MEYDANLARDAYIZ”

“1 Mayıs'ta meydanlardayız”

30 Nisan 2011 Cumartesi 00:00

Türk-İş Bolu Bölge Temsilcisi ve Türk Metal İş Şube Başkanı Yusuf Uyman, 1 Mayıs'ın işçilerin bayramı olduğunun altını çizerek, kamuoyuna kutlamalara katılım çağrısı yaptı. Uyman, “1 Mayıs'ta meydanlardayız” dedi.

Uyman yaptığı açıklamada, “Kamu emekçilerini sendika ayrımı gözetmeksizin bütün işçileri sendikasız işçileri taşeronların yanında haktan, hukuktan yoksun çalışan bütün kesimleri Pazar günü 1 Mayıs'ı kutlamak için, birlik dayanışma için Hükümet Meydanı'na bekliyoruz” dedi.

“MÜCADELEYE HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Bolu KESK Dönem Sözcüsü Serdar Koçyiğit ise yaptığı açıklamada, 1 Mayıs'ta İstanbul Taksim'deki kutlamalara katılacaklarını belirtti. Koçyiğit yaptığı açıklamada, “Dünyanın tüm işçilerinin, emekçilerinin kapitalist sömürü ve baskıya, emperyalist saldırganlığa, her türlü ayrımcılığa karşı kol kola omuz omuza vererek alanlara çıktığı 1 Mayıs Bayramını coşkuyla selamlıyoruz. Yaşamını alın teriyle kazananlar, işçiler, kamu emekçileri, işsizler, emekliler, öğrenciler, gençler, ev kadınları, ülkenin namuslu ve aydınlık insanları, dayanışmaya ve birlikte mücadeleye bugün her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Yüreği bizimle Taksim'de olan, fakat koşulları uygun olmadığından dolayı Taksim'e gelemeyen üyelerimizin ve dostlarımızın Bolu'da Belediye iş öncülüğünde 12.00 ile 14.00 arası düzenlenecek olan 1 Mayıs kutlamalarına katılmalarını önemle duyururuz” diye konuştu.

“HERKESİ 1 MAYIS'A GÜÇ KATMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

Öte yandan Emek Partisi İl Örgütü yetkilileri ise yaptıkları açıklama ile Bolu'da Hükümet Meydanı'nda düzenlenecek 1 Mayıs kutlamaları için Bolululara katılım çağrısı yaptı. Emek Partisi İl Örgütü yetkililerinin yaptıkları yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye ve dünya işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü 12'nci defa Hükümet Meydanı'nda işçi sendikaları öncülüğünde 1 Mayıs Saat 12.00'de kutlanacak. Emek Partisi olarak bizde bütün gücümüzle alanda olacağız. Halkımızı ve örgütsüz tüm işçileri, gençleri, köylülerimizi, kadınları 1 Mayıs'a güç katmaya; yarınlarımızı kazanmaya çağırıyoruz. EMEP olarak saat 11.30'da parti binamız önünde (İş Bankası önü) toplanıyoruz. Oradan alana gideceğiz. 1 Mayıs tüm işçi ve emekçilere kutlu olsun.”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.