26 Nisan 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara15°C

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ ERCOŞKUN: “CHP VE MHP RAKİBİMİZ OLAMAZ”

Ak Parti Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun: “CHP ve MHP rakibimiz olamaz”

02 Mayıs 2011 Pazartesi 00:00

Ak Parti Bolu 1'inci Sıra Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, seçim çalışmalarını ilçelerde ve köylerde aralıksız olarak sürdürdüklerini söyledi. Ziyaretlerdeki izlenimleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Ercoşkun, “Ne CHP, ne de MHP 12 Haziran'da rakibimiz olamaz. Biz kendi kendimizin rakibiyiz” dedi.

Haber: Mehmet Korkusuz

Seçim çalışmalarını ilçelerde ve köylerde sürdüren Ak Parti Bolu Milletvekili Adaylarından Ali Ercoşkun gazetemize yaptığı açıklamada seçim ziyaretlerine ilişkin izlenimlerini anlattı. İlçe ve köy ziyaretlerinin seçmen nabzının belirlenmesinde olumlu sonuçlar verdiğini ifade eden Ercoşkun, seçim çalışmalarının partisine mensup siyasilere motivasyon sağladığını belirtti.

Ercoşkun ziyaretlerdeki izlenimleri hakkında, “Gittiğimiz yerlerdeki ziyaretlere teşkilatlarımızın katılımı ve halkın teveccühü Ak Parti'nin daha da iyi bir desteğe ulaşacağını gösteriyor. Bu durum kamuoyu araştırmalarının neticesini de gözler önüne seriyor. Neticede Ak Parti'nin Bolu'daki oy oranının geçtiğimiz seçimlere oranla çok daha iyi noktalarda gerçekleşeceğini söylersek, yanlış olmaz. Şu ana kadar üç milletvekili adayımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürdük. Hafta sonu Mengen'deydik. Mengen'de sanki seçimden bir gün önce konvoy yapıyormuşçasına bir ilgi alaka vardı. Şu an Dörtdivan ve Gerede ilçelerimiz kaldı. Bu noktalarda da önümüzdeki günlerde ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Biz bu seçimlerde tüm ilçelerimizin yanı sıra bütün köylerimize de ulaşma gayretinde olacağız ve hane hane halkımızın kapılarını çalacağız” dedi.
Açıklamalarını devamında Ak Parti'nin 12 Haziran Genel Seçimleri'nde Bolu'da önceki seçimlere oranla daha yüksek bir oy oranına ulaşacağına vurgu yapan Ercoşkun, il genelinde önceki seçimlere oranla daha iyi netice alacaklarını söyledi.

“MİLLETİMİZ SAF DEĞİL”
Açıklamalarının devamında CHP ve MHP'li milletvekili adaylarının seçim meydanlarında kışkırtıcı siyasi üslup kullanarak oy toplama telaşında olduklarını savunan Ercoşkun, şöyle devam etti: “Her siyasi partinin milletvekili adayları kendi görüşleri doğrultusunda çıkıyor ve milletvekilliğine talip oluyor. Dolayısıyla bütün milletvekili adaylarını bu demokratik taleplerinden dolayı tebrik ediyorum. Ama şunu görüyoruz, ortada konuşulan her şey zaten Ak Parti'nin yapıyor olduğu şeyler. Türkiye'nin sosyal devlet olma noktasında hangi noktalara geldiğini zaten görüyoruz. Sağlık uygulamalarında nereden nereye geldiğimizi görüyoruz. Bizim bir şeyler söylüyor olmamızın da bir anlamı yok. Sonuçta halkımız bu hizmetleri alıyor, aldıkça da bunları görüyor. Dolayısıyla biz ne söylersek söyleyelim. 20 yıl önce birçok gerçeğin üzeri örtülebiliyordu, insanlar yanlış yönlendirilebiliyordu. Toplum mühendisliği diye bir kavram vardı. Rahmetli Uğur Mumcu bombalandığında insanlar çıkıp 'Kahrolsun şeriat' diye bağırdılar. Neden? Kimse ardındaki gerçekleri düşünmedi. Hemen olaya bir tepki kondu. Bakıyoruz 12 Eylül'den önce sabah sağcıyı vuran bir silah öğleden sonra bir solcuyu vurdu. Ve bunların tek merkezden kontrol edildikleri gün gibi ortada. Ve bundan sonraki süreçte insanlar sebep sonuç ilişkilerini kuruyor. Herhangi bir olayda artık insanlar sorguluyorlar. Bu yapıldığında da insanlar artık gerçeklere rahatlıkla ulaşabiliyorlar. O nedenle hiçbir şey gizli kalmıyor günümüzde. Neticede milletimiz saf değil.”

“MHP'NİN ALABİLECEĞİ MAKSİMUM OY ORTADA”
Açıklamalarının devamında MHP'ye yönelik eleştirilerde bulunan Ercoşkun, MHP'ye şu ifadelerle yüklendi: “Kimse bu devletin üniter yapısından taviz verme niyetinde değil. Resmi dilimizden en ufak bir taviz söz konusu değil. Bayrağımız Türk bayrağıdır, en ufak bir taviz yokken kalkıp bunların aksinin iddia edilmesini ben anlayamıyorum. Ben bu ülkenin itibarını yükseltmek ve gerçek milliyetçiliği ortaya koyamayanların şunu şunu yağacağım diyemeyenler bu tür kısır ve demode meselelerden tabiri caizse siyasi rant elde etmek için iddialar oluşturup gündemde kalmaya çalışmaktadırlar. Ama bunun da iş yapmadığı ortada. Dolayısıyla baktığımız zaman kamuoyu araştırmalarına MHP oylarının arttığını değil, devamlı azaldığını görüyoruz. Geçtiğimiz seçim sonuçları ortada. 2007 Genel Seçimleri'nde alınan neticeler var. Bu neticelerde o zamanki MHP adayı Mansur Şen'di. Mansur Şen ismi MHP için iyi bir isimdi. Çünkü kimsenin Mansur Şen için olumsuz açıklama yapma hakkı olduğunu düşünmüyorum. Aynı bugün Murat Yapıcı'ya olduğu gibi. Ama sonuçta alabilecekleri maksimum oy ortada. Peki, bugüne kadar MHP'de ne gibi olumlu değişiklik oldu? Bunlarda ortada.”

“BİZ KENDİ KENDİMİZİN RAKİBİYİZ”

Açıklamalarının son bölümünde “Sonuçta tek başına iktidarın Türkiye'ye neler kazandırdığı ortada. Bolu'nun da bu noktada almış olduğu hizmetler ortada” diyen Ercoşkun, “Ne CHP, ne de MHP 12 Haziran Genel Seçimleri'nde rakibimiz olamaz. Biz kendi kendimizin rakibiyiz. Bizim hedefimiz önceki seçimlerinde üzerinde bir oy alarak genel başkanımızın karşısına çıkmaktır. Milletvekili olacak isimler ne kadar büyük güçle Ankara'ya giderlerse, Bolu 2023 vizyonundan da o kadar büyük pay alır. Dolayısıyla vatandaşımız bunu da değerlendiriyor” ifadeleriyle açıklamalarını tamamladı.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.