25 Mart 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara0°C

CHP SAVUNUYOR, DP YALANLIYOR

CHP savunuyor, DP yalanlıyor

03 Mayıs 2011 Salı 00:00

Demokrat Parti (DP) il yönetimi kadrolarında uzun yıllar görev almış bazı isimler ile eski partililerden oluşan yaklaşık 50 ismin geçtiğimiz günlerde CHP'ye üye olması iki parti arasında yaşanan tartışma alevlendi. DP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Demirtaş yaptığı açıklamada, “CHP'ye üye olan isimlerin DP ile zaten hiçbir ilişkisi yoktu” dedi.

Demokrat Parti (DP) il yönetim kadrolarında uzun yıllar görev almış Asuman Ulusan ve Emine Esen önderliğinde 50 kişiden oluşan grubun DP'den ayrılarak CHP'ye geçtikleri yönünde basında çıkan haberlere hakkında DP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Demirtaş yazılı bir açıklamayla yanıt bulundu. Konuyla ilgili basında çıkan haberlerin gerçek dışı olduğunu ifade eden Demirtaş, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklama yaptığını söyledi.
Asuman Ulusan ve Emine Esen'le beraberindeki 4 kişinin CHP'ye üye oldukları tarihten 2 ay önce DP'den istifa ettiklerini ifade eden Demirtaş, “İstifalar partimiz Bolu Merkez İlçe Başkanlığı'nca kabul edilmiştir. Bu kişilerin o günden itibaren partimizle ilişkisi kalmamıştır. Bu kişiler istediği tercihi yapabilirler” dedi. Demirtaş açıklamasını şöyle sürdürdü: “Demokrat Parti'den aylar öncesinden istifa etmiş isimler kamuoyuna apar topar CHP'ye geçmiş gibi gösterilmektedir. Medyaya malzeme olan sloganlarla yerel basınımızın davet edildiği rozet merasimini düzenlemesi gerçekleri çarpıtmaktadır.”

“CHP SEÇİM PROPAGANDASINDA DA ACEMİLEŞMİŞ”
Açıklamalarının devamında CHP'ye yüklenen Demirtaş, “Gerçekler bu şekilde yaşanmasına karşın, CHP il Başkanlığı'nın bahsettiği sayı 50 kişi değil 4 kişiden ibarettir. Yine gerçekler göstermektedir ki, CHP'nin şaşkın seçim çalışmasına alet ettiği isimlerin istifası 2 ay önce gerçekleşmesine rağmen partimizle ilişkisi bulunmayan bu kişiler, Demokrat Parti'den bu gün istifa etmiş ve apar topar CHP'ye geçmiş gibi gösterilmektedir. Bu durum, teşkilatımızca DP'nin baraj sorunun kalmadığının bir işareti ve aynı zamanda 'CHP tabanı, DP'ye yönelişi konuşuyor' ve ''Seçmen DP'ye yöneliyor'' şeklinde yorumlanmıştır. Oylarını kaybedenlerin, bu şekilde 'asparagas' bir propagandaya başvurması kaçınılmazdır. Aynı tedirginlik, diğer partiler için de geçerlidir” ifadelerini kullandı.

“YAŞANANLAR CHP'DEKİ ŞAŞKINLIĞIN TEZAHÜRÜDÜR”
Açıklamalarının son bölümünde Demokrat Parti'nin baraj sorunu yaşamadığını dile getiren Demirtaş, partisinin iktidara yürüdüğünü savundu. Demirtaş, “Son yaşanan gelişmeler de göstermektedir ki, Kırat'ın ayak sesleri CHP'yi rahatsız etmiş ve onları şaşkınlıkla bu tür bir seçim çalışması yapmaya itmiştir. CHP'nin çarpıtmacı propagandalarının aksine Bolu'daki CHP tabanı, yeni bir umut ışığı olarak ortaya çıkan DP'yi konuşmakta, ciddi bir şekilde DP'yi takip etmektedir. CHP'nin acemi seçim çalışmaları ise ancak ve ancak 'yaşanan şaşkınlığın tezahürü' olarak nitelenebilir” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.