25 Ağustos 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

MUSTAFA ÇİZMECİOĞLU LİSESİ AÇILDI

MUSTAFA ÇİZMECİOĞLU LİSESİ AÇILDI

04 Mayıs 2011 Çarşamba 00:00

Memleketimizin saygın iş adamlarından ve Bolu’nun yetiştirdiği evlatlarından Sayın Mustafa Çizmecioğlu Kalıcı Konutlar'da kendisine devlet tarafından gösterilen araziye bir lise binası yaptırmıştır.

Bolu’dan kazandığını Bolu’da yatırım yaparak memleketine olan maddi ve manevi borcunu ödemeye çalışmıştır.

Yapılan okul son derece modern ve çoğun gereklerine uygundur.

Mustafa Çizmecioğlu ve çocukları Tanju ve Tamer’i yürekten kutluyor ve tebrik ediyoruz.

Kendilerine bundan sonraki yaşamlarında daha çok kazanmalarını ve memleketlerine yeni yatırımlar yapmalarını temenni ediyoruz. Başarılarının devamını dilerken Mustafa Abi’ye sağlıklı yaşam temenni ediyoruz.

Bu arada Bolu’dan para kazanan başta Bolu Çimento, Erpiliç, Beypiliç, Akpiliç, CP, Arçelik, İzopoli, Gentaş gibi firmaların da Mustafa Çizmecioğlu’nu örnek alarak kazanç için yaptıkları yatırımlara ilave olarak kamu ve topluma yararlı sosyal yatırımlar yapmalarını istiyor ve bekliyoruz.

Bilhassa Bolu Çimento’nun kendisi için çok lüzumlu olan köprüsünü de bir an evvel yaptırmasını bekliyoruz.

Bolu’nun milli gelirdeki dağılımını yükselten kuruluşları, Bolu’ya sosyal ve topluma faydalı yatırımlar yapmalarının gereğini hatırlatmakta yarar görüyoruz.

Rahmetli İzzet Baba’nın Bolu’ya devletten çok daha fazla yatırım yaptığını ve Bolu’yu bir kasaba havasından kurtardığını kimse unutmamalı.

Bolu’ya yatırım yapan bu tür insanlara Bolu halkı olarak minnet ve şükran borçluyuz.

SAYIN YENER RAKICIOĞLU’NUN VAKFI ZİYARETİ

Bolumuzda geçmiş yıllarda görev yapmış olan eski Bolu Valisi Sayın Yener Rakıcıoğlu, geçtiğimiz hafta vakfın Ankara şubesini ziyaret etmiştir.

Başkan Sayın Özer Özcan ve yönetim kurulu üyeleri yaklaşık 3 saate yakın Bolu ile ilgili sohbet edilmiştir.

Kendisinin Bolulu olmadığını ancak Bolu’ya karşı hala ilgisinin devam ettiğini ve yapılması gereken yatırımlarla ilgili fikirlerinin rahatlıkla açıklamıştır.

Bilhassa ileriye dönük Bolu için projelerin yapılması gerektiğini, öncelikle turizmin Bolu için çok önem arzettiğini, Sarıalan bölgesine bir göletin mutlaka yapılması gerektiğini, böylece kış turizmindeki canlılığı, yaz turizmine de aktarılarak canlılık kazandırılması gerektiğini, yapılacak futbol kulüplerinin tercih ettiği yer haline geleceğini önemle belirtmiştir.

Bolu’nun bir sanayi şehri olmaktan ziyade mevcut sanayinin korunmasını ama Bolu’nun bir turizm ve üniversite şehri olarak geliştirilmesini temenni etmiştir.

Yedigöller yolunun mutlaka yapılmasını, Gölcük, Abant, Yedigöller gibi turistik değerlerinin iyi korunması ve sahip çıkılmasının Bolu’nun turizm potansiyeli açısından önem arzettiğini söylemiştir.
Gerede’deki Akut ve Köroğlu’ndaki otel için tahsis edilen yerlere mutlaka kayak merkezleri yapılmalıdır dedi.

Termal otellerin Karacasu’da çoğaltılmasının öneminden bahseden Rakıcıoğlu, Mudurnu ve Göynük’teki potansiyelin yükseltilmesinin doğru olacağını söylemiştir.

Görev yaptığı günkü gibi Bolu’ya karşı ilgisinin hala devam ettiği gözden kaçmamıştır.

Şimdiki Vali Sayın İbrahim Özçimen’le beraber çalıştığını, kendisi Vali iken İbrahim Özçimen’in kaymakam olduğunu, çalışkan, tutarlı ve iyi bir idareci olduğundan bahsetmiştir.

Vakfı sık sık ziyaret edeceğini ve üzerine düşen bir görev olursa seve seve yardımcı olacağını söylemiştir.

Bolu’ya hizmet eden eserler bırakan ve yapan herkese Bolu halkı olarak şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz.

İyi haftalar dileğiyle...

04.05.2011


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.