18 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara20°C

AK PARTİ İL BAŞKANI ÖMER SAYIN: KOMÜNİST Mİ OLALIM

3

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın:  KOMÜNİST Mİ OLALIM

05 Mayıs 2011 Perşembe 00:00

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, CHP'nin mazotta indirim vaadinin serbest piyasa ekonomisiyle yönetilen Türkiye gibi ülkelerde uygulanamayacağını belirterek, piyasaya bu tarz bir müdahalenin sadece krallık ve komünist rejimlerde gerçekleşebileceğini söyledi. Sayın, mazot indirimi vaadinde bulunan CHP'li siyasilere “Komünist mi olalım” diyerek çıkıştı. Sayın'ın bir diğer eleştiri hedefinde ise MHP vardı.

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, partisinin seçim çalışmalarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Seçim döneminde kullandıkları en önemli argümanların, iktidarları süresince yaptıkları hizmetler olduğunu dile getiren Sayın, “Hiçbir iktidar bizim dönemimize kadar yaptıklarıyla çıkmadı milletin karşısına. Herkes vaatlerle çıktı. Ve bir dahaki seçim dönemine kadar vaatlerini yerine getirmedikleri için hepsi siyasette tarih olup gittiler. Bugün bizim dışımızdaki siyasi partiler de vaatlerle çıkıyor seçmenin karşısına. Onların güvendikleri bir tek şey var, o da insanlarımızı unutkan sanmaları. Diğer siyasi partilerin de iktidar ya da iktidar ortağı oldukları dönemleri insanlarımız yaşadı. O günlerde insanlarımızın ne büyük acılar çektiklerini hepimiz biliyoruz ve bunlar hafızamızda halen taptaze. Sürekli insanlarımıza vaat veriyorlar. Bu vaatlerin çoğu boş” ifadelerini kullandı.

“MHP, APO'YU ASMA EDEBİYATI YAPIYOR”

Muhalefetin hiçbir zaman vaatlerini yerine getirebileceği bir dönem bulamayacağını söyleyen Sayın, “Daha önceki iktidarlar, iktidara geldiklerinde bu milleti unuttular. Bazı güç odaklarının, bazı menfaat çetelerinin güdümüne girdiler. Milleti unuttukları için siyaset sahnesinde tarih oldular” diye konuştu. Açıklamalarına MHP ve CHP'yi örnek olarak gösteren Sayın, “1999'da ikinci parti olan Milliyetçi Hareket Partisi 2002 yılında üç buçuk sene sonra barajın altında kaldı. Neden? Çünkü vaatlerini yerine getiremedi. Çünkü bu millete çok acılar çektirdi. Apo'yu asacağım diye ahkam kesenler, Apo'yu yakaladıkları zaman niye asmadılar da bugün Apo'yu asma edebiyatı yapıyorlar. Onların döneminde Apo Türkiye'ye getirildi. Assalardı. Niye asmadılar? Buna benzer bir sürü hadise var. CHP de 1999 yılında barajın altında kalmıştı ve DSP birinci parti çıkmıştı” şeklinde konuştu.

“CHP'NİN MAZOTU UCUZLATMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Açıklamalarının ilerleyen bölümünde CHP'yi hedef alan Sayın, CHP'li siyasilerin mazot vaadine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sayın, “Türkiye serbest piyasa ekonomisiyle idare edilen bir ülke. Bugün artık dünyada sayıları çok fazla azalan krallık ve komünist rejimleri hariç, bütün dünya serbest piyasa ekonomisiyle idare ediliyor. Serbest ekonomide fiyatlar pazar koşulları içerisinde tayin edilir. Devlet tutup hiçbir ürünün fiyatına müdahale etmez. Ettiği zaman ekonomik kurallar bozulur. Ekonomik dengeler bozulur. Bunu CHP'liler de biliyorlar ama boş vaatlerle insanları kandırmak için, 'İnsanların oylarını alabilir miyiz' diye bir beklenti içerisindeler. O nedenle mazotun ucuzlatılması konusundaki vaatlerin gerçekleştirilmesi mümkün değil. Ama biz Ak Parti olarak şunu yapıyoruz. Mazotu ucuzlatıp ekonomik dengeleri alt üst etmek yerine çiftçimize, köylümüze destek veriyoruz. Mazot için ödedikleri o paraları sağladığımız desteklerle karşılıyorlar. Çünkü piyasa koşulları bunu gerektirir. CHP'nin bunu yapması mümkün değil. O halde komünist rejime geçmek gerekir. Yani komünist mi olalım? Her şeyin fiyatını devletin belirlediği, insanların mal mülk sahibi olamadıkları, sadece devlet için çalıştıkları bir rejimdir komünizm” şeklinde konuştu.

“YOKSUL AİLELERE 600 LİRA MAAŞI CHP'Lİ BELEDİYELERİNDEN VERSİNLER”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yoksul ailelere yönelik yardım projesine yönelik de açıklamalarda bulunan Sayın, “Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu söylemleri yeni söylemler değil. Bunları 2009'daki yerel seçimlerde de belirtmişti. Ve “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olursam, tüm yoksul ailelere aylık 600 lira maaş vereceğim” vaadinde bulunmuştu. Peki, Kılıçdaroğlu bunu nereden sağlayacaktı? Tabi ki belediye kaynaklarından verecekti. O zaman buyursun versin, Eskişehir ve İzmir'deki belediyeler CHP'li. Buyursunlar versinler. İzmir Büyükşehir Belediyesi hakkındaki yolsuzluk iddialarından ne netice çıkacağını bilemiyoruz. Her ne kadar siyaseten bizim lehimize bile olsa umarım orada böyle bir yolsuzluk olmamıştır. İnşallah hepsi aklanırlar. Eğer verebilirlerse belediyelerinden versinler. Biz de görelim, vatandaş da görsün. Yani bu teorinin de pratiğe dönüşme imkanı asla yoktur” dedi.

Sayın açıklamalarını, “Bizim yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Eski bir söz ama doğru bir sözdür. Biz sadece vaatlerle değil, yaptıklarımızla da insanlarımızın karşısına çıkıyoruz” diyerek tamamladı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.