24 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul0°C
  • Ankara3°C

ONUNKİ BAŞARI ÖYKÜSÜ

ONUNKİ BAŞARI ÖYKÜSÜ

06 Mayıs 2011 Cuma 00:00

Elif Reyhan Güneş, dershaneye gitmeden Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) Türkçe Matematik (TM) puan türünde Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı ile 491 puan elde ederek Bolu birincisi Türkiye 19'uncusu oldu.

Elif Reyhan Güneş Ankara doğumlu. Gazi Paşa İlköğretim Okulundan mezun olduktan sonra Bolu Fen Lisesini kazandı. Eşit ağırlık türünden YGS'de Türkiye 19'uncusu şifre iddialarına çok üzüldüğünü söyleyen Güneş, “Sınavda şike olduğuna inanmak istemedim. Bolu'da birçok dershaneden bedava eğitim kazandım, gitmedim” dedi. Sınava özel ders alarak hazırlanan Güneş bu başarıyı Bolu'ya ve okula kazandırdığı içinde çok mutlu. Başarı sırrının Güneş, lise birinci sınıftan beri düzenli çalışmak olduğunu söyledi. Güneş, hedefinin Hacettepe Tıp Fakültesi olduğunu dile getirdi. Güneş konuşmasında,”Okulda başarım arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok mutlu etti. Okulda her yere 'sıra sizde' diye afişler asıldı. Okulda alt dönemden öğrenciler nasıl hazırlandığımı merak edip geliyorlar. Ben de düzenli, disiplinli ve bir yılda değil çalışmayı iki üç yıla yaymak gerektiğini söylüyorum” dedi.

Güneş'in, Fizik Öğretmeni Zafer Bekler ve Matematik Öğretmeni Harun Hoçaş, bu başarının ancak düzenli disiplinli çalışarak kazanabileceğini söylediler. Güneş konuşmasının sonunda,” 2011 YGS Sınavında tüm dallarda Bolu İl birinciliği ve Türkiye 19'uncusu olmamı sağlayan başta ailem olmak üzere eğitim hayatımdaki ilkokuldan Bolu Fen Lisesine kadar eğitim aldığım tüm öğretmenlerime teşekkür ederim.
Ayrıca beni son sınıfta sınava hazırlayan Fizik Öğretmenim Zafer Bekler, Matematik Öğretmeni Can Bozkulek, Harun Hoçaş, Biyoloji Öğretmenime teşekkür ederim” dedi.


HABER:Aysegül T.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.