23 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

CHP ADAYI TANJU ÖZCAN'IN DÜELLO DAVETİNE AK PARTİ ADAYI ALİ ERCOŞKUN'DAN YANIT GECİKMEDİ: YENİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZ

CHP ADAYI TANJU ÖZCAN'IN DÜELLO DAVETİNE AK PARTİ ADAYI ALİ ERCOŞKUN'DAN YANIT GECİKMEDİ: Yenilen pehlivan güreşe doymaz

12 Mayıs 2011 Perşembe 00:00

Ak Parti Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, “Yüreğiniz yetiyorsa çıkın karşıma” diyerek Ak Partili Milletvekili Adaylarını kamuoyu huzurunda düelloya davet eden Tanju Özcan'a sert ifadelerle yüklendi. 2002'den bu yana yapılan tüm seçimlerde Tanju Özcan'lı CHP karşısında üstün geldiklerini belirten Ercoşkun, “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış” dedi.

HABER: MEHMET KORKUSUZ

CHP 1'inci Sıra Milletvekili A dayı Tanju Özcan, önceki gün yaptığı açıklamalarda Ak Partili Bolu Milletvekili Adayları hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulunmuştu. Seçime sayılı günler kala Ak Partili adayları kamuoyu huzurunda tartışmaya davet eden Özcan, “Yüreğiniz yetiyorsa çıkın karşıma” diyerek sert göndermelerde bulunmuştu.

“TANJU ÖZCAN'IN ÇAĞRISINI DİKKATE ALMAK MÜMKÜN DEĞİL”

CHP'li Özcan'ın bu sert çıkışına Ak Parti cephesinden yanıt gecikmedi. Ak Parti 1'inci Sıra Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, yaptığı açıklamalarda adeta açtı ağzını yumdu gözünü. Partisinin 2002'den bu yana katıldığı tüm seçimlerde Bolu'da Tanju Özcan'lı CHP karşısında üstünlük sağlamayı başardığını ifade eden Ercoşkun, Tanju Özcan'a şu ifadelerle yüklendi: “Biz 2002 yılından bu yana bütün seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi 1'inci Sıra Milletvekili Adayı kardeşimizi siyasi arenada görüyoruz. Dolayısıyla 2002 yılından bu yana alınan bütün seçim sonuçları da ortada. Güzel bir deyim vardır, yenilen pehlivan güreşe doymazmış diye. Dolayısıyla tüm seçim sonuçlarını ortaya koyduğumuz zaman Tanju Özcan'ın bu çağrısını dikkate almak, tabiri caizse kaale almak mümkün değil.

Genel Başkanımızın da zaten Kılıçdaroğlu'yla alakalı demeçleri de ortada. Dolayısıyla aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz. Bizim geçmişteki seçim neticelerimiz görülürse, ortaya koyulursa zaten bu süreçte de neler olacağını tahmin etmek çok zor değil.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.