20 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-1°C

SEÇİM MEYDANI - SON 31.GÜN

SEÇİM MEYDANI - SON 31.GÜN

12 Mayıs 2011 Perşembe 00:00

CHP Milletvekili Adayı Tanju Özcan: “İktidarın dar gelirli için hiçbir projesi yok”

Seçim çalışmalarını köylerde sürdüren CHP Milletvekili Adayı Tanju Özcan, köylü seçmenlerle bir araya geldiği gezilerde yaptığı açıklamada, iktidarı eleştirdi. Özcan, mevcut iktidar döneminde ülkede sosyal adalet anlamında hiçbir şey kalmadığını belirterek, “İktidarın dar gelirli için hiçbir projesi yok” dedi.

HABER: MEHMET KORKUSUZ

Çalışmalarını Hamzabey, Yakuplar ve Yeniköy'de sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Örgütü ve CHP Bolu Milletvekili adayları Tanju Özcan ve Mehtap Özcan Mısırlıoğlu bölgelerdeki seçmenlerle bir araya geldi. Ziyarette açıklamalarda bulunan Tanju Özcan, zengini kollayan, zenginden yana tavır sergileyen bir iktidar olmayacaklarını söyledi.

“EMEĞİYLE PARA KAZANAN İNSANLAR MAĞDUR DURUMDA”
Açıklamalarının devamında seçim çalışmalarındaki izlenimlerini aktaran Tanju Özcan, “Hamzabey, Yakuplar ve Yeniköy'de seçim çalışmalarımıza devam ettik. Buradaki durumda diğer yerlerden farklı değil. Emeğiyle para kazanan insanlar mağdur durumda. Kameralar önünde karşı çıktıkları İsrail'le her türlü ekonomik anlaşmayı yapmış durumdalar. İsrail kazansın diye süt tozunu İsrail'den ithal eden bir hükümet var şu anda ülkenin başında. Çiftçi mağdur durumda, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız mağdur edilmiş. Sosyal adalet adına ülkede hiçbir şey kalmamış. Mağdur ettikleri insanları artık yardım paketiyle, kömürle kandıramayacaklar. CHP iktidarında dar gelirli, emekli, çiftçi rahat bir nefes alacak. Projelerimiz ortada” ifadelerini kullandı.

İKTİDARIN DAR GELİRLİ İÇİN PROJESİ YOK
Mevcut iktidara yönelik eleştirilerini sürdüren Özcan, açıklamalarında “AKP'liler gelip dar gelirli için, çiftçi için projeler anlatamaz. Çünkü dar gelirli ile ilgili projeleri yok. Yani onların projeleri zenginleri ilgilendiren projeler.
O yüzden size Başbakanın selamı getirdik diyerek oy isterler. Bakın bu köylerimizdeki orman köylülerimiz de AKP iktidarı zamanında hayatından bezmiş durumda. Bu şartlar altında ormandan para kazanmak imkânsız. Eskiler bilirler ARDEM fabrikası kurulurken, bu köylerden işçi almak istemişler. O dönem kimse orman işini bırakıp fabrikada çalışmak istememiş. Çünkü orman köylüsü çok daha fazla kazanıyormuş o zamanlar. Şimdi işçi alınacak denilse sanırım fabrikanın önünden Yeniköy'e kadar sıra olur” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

MHP'deki kaset tartışmalarına Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın'dan yorum: Herkes diline, beline sahip olsun

Özel hayatına ilişkin görüntüleri internete düşen MHP'li siyasi isimlerin istifa etmesi sonrası MHP İl Başkanı Sabri Şatıroğlu, istifalardan iktidarı sorumlu tutmuş ve “İktidar partisi elindeki asıllı veya asılsız silahlarıyla MHP'ye saldırıyor” demişti. Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Şatıroğlu'nun açıklamalarına yanıt vererek,“Böyle bir suçlamayı kesinlikle reddediyorum.Herkes diline,beline sahip olsun” diye çıkıştı.

Kaset skandalının ilk mağdurları Genel Başkan Yardımcıları Metin Çobanoğlu ve Recai Yıldırım olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde görüntüleri internette yayınlanan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ve İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu da istifalarını verip adaylıktan çekildiler.

MHP İl Başkanı Sabri Şatıroğlu, kaset iddiaları sonrası yaşanan istifalar hakkında önceki gün gazetemize açıklamalarda bulunmuş ve skandalın ardındaki güç olarak da iktidarı göstermişti. Şatıroğlu'nun kaset iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer almıştı: “İktidar partisi elindeki asıllı veya asılsız silahlarıyla MHP'ye saldırıyor. İktidar MHP'yi meclis dışında bırakabilmek için her türlü girişimde bulunuyor. Bizim kaset siyasetiyle işimiz olmaz. Biz yolumuza devam ederiz. Bu konuda genel başkanımız gerekeni de yapar. MHP'nin kaset siyaseti yoktur.”

“NİYE KENDİ AHLAKSIZLARINI SUÇLAMIYORLAR DA BİZİ SUÇLUYORLAR”

Şatıroğlu'nun açıklamalarına yanıt veren Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, “Şatıroğlu'nun açıklamalarında bahsettiği gibi bu olaylardan iktidar niye suçlu olsun? İktidar partisi bunları gözetleyip, bu görüntüleri kayda alıp birilerine vermiyor yani. Birileri kameraları kayda açıyor ve neticede gündeme taşıyor. Bu skandallarda iktidarın ne gibi bir suçu olduğunu hakikaten anlayabilmiş değilim. Yani bu ahlaksızlıkları yapanlar iktidar partisine mi mensuplar da biz farklı bir tablo mu çıkarıyoruz insanların karşısına? Niye kendi ahlaksızlarını suçlamıyorlar da bizi suçluyorlar, anlayabilmiş değilim” dedi.

Açıklamalarının devamında Şatıroğlu'nun suçlamalarını reddettiğini ifade eden Sayın, şöyle konuştu: “Kendi adamlarına sahip olsunlar ve böyle şeylere meydan vermesinler. Teknolojinin bu denli geliştiği, bir kaleme ya da bir çakmağa kameraların yerleştirilebildiği günümüzde bu tür şeylerin gizli kalması artık mümkün değil, ama bizimle bir alakası yok bu işlerin. Bunlar tamamen iktidarın dışında olan şeyler. Bunları kim çeker ya da kim yayınlar bunlarla da ilgilenmeyiz. Ama herkes kendi diline, kendi beline sahip olsun.”

“CHP VE MHP BARAJ ALTINDA KALDIKLARI GÜNLERİ UNUTTULAR”

Açıklamalarının ikinci bölümünde muhalefet partilerinin seçim meydanlarında yaptıkları açıklamalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sayın, “Muhalefetin vatandaşı yanıltma konusunda yerli yersiz, mesnetsiz, içeriksiz, boş vaatlerle insanların aklını bulandırmaları, geleceğe güvenle bakan insanların kafasını karıştırmaya yönelik siyasi açıklamaları rahatsızlık duyduğum konuları oluşturmaktadır. Gerek CHP, gerekse MHP bu ülkede iktidar ya da iktidar ortağı oldular. İnsanların boş ve yalan vaatlerle değil de yaptıklarıyla seçmenlerin karşısına çıkmaları gerektiğinin daha doğru olduğunu düşünüyorum. CHP ve MHP, iktidar oldukları dönemlerde yaptıkları bir şeyler varsa onları anlatsınlar. Ama anlatacak hiçbir şeyleri yok. Çünkü o zamanki koalisyon ortaklığı dönemlerinin sonunda bu aziz millet onları sandığa gömdü. 1995'te CHP, 2002'de de MHP barajın altında kaldı. Şimdi o günleri unuttular ve çıktılar vatandaşın karşısına şöyle yapacağız, böyle yapacağız diye vaatlerde bulunuyorlar. Niye yapmadılar madem bunları zamanında? Neden insanları fakirleştirip, yoksullaştırdılar” şeklinde konuştu.

“BOŞUNA NEFES TÜKETİYORLAR”

Açıklamalarının son bölümünde muhalefetin seçim çalışmalarında yoksulluk edebiyatı yaptığını kaydeden Sayın, muhalefete şu ifadelerle yüklendi: “Eğer bugün fakirler ve yoksullar varsa bu onların zamanından bize miras kaldı. Onların zamanından kalan bu mirası çok çok azalttık. İnşallah önümüzdeki dönemlerde fakirliği ve yoksulluğu bitireceğiz. Milletimiz neyin ne olduğunu çok daha iyi bildiğini onlara hatırlatmak istiyorum. Boşuna nefes tüketiyorlar.”

HAS Parti Milletvekili Adayı Erol Gülen: “İktidar ölümü gösterip, sıtmaya razı ediyor”

HAS Parti Milletvekili Adayı Erol Gülen, Ak Partili siyasilerin seçim çalışmalarında “Sakın ha! Has Parti'ye oy vermeyin, yoksa CHP gelir” şeklinde ifadeler kullanarak seçmeni etkilemeye çalıştıklarını kaydederek, “Bu politika tamamen ölümü gösterip sıtmaya razı etme politikasıdır” dedi.

Has Partililer dün İsmet Paşa Caddesi esnaflarını ziyaret etti. Ziyarete İl Başkanı Abdullah Uzun, Milletvekili adayları Erol Gülen, Hüseyin Aydın ve partililer katıldı. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan HAS Parti Milletvekili Adayı Erol Gülen, Ak Partili siyasilerin seçim çalışmalarında “Sakın ha! Has Parti'ye oy vermeyin, yoksa CHP gelir” şeklinde ifadeler kullanarak seçmeni etkilemeye çalıştıklarını kaydederek, ifadelere yönelik eleştirilerde bulundu.
Gülen açıklamalarında, “Günlerdir ilçelerde, merkezde halkımızın arasında dolaşıyoruz ne yazık ki AKP'li bazı yöneticilerin halkımıza, 'Sakın ha! Has Partiye oy vermeyin yoksa CHP gelir' şeklinde söylemlerde bulunduğunu duyuyoruz. Bu politika tamamen ölümü gösterip, sıtmaya razı etme politikasıdır. Herkes şunu iyi bilmelidir ki; birincisi AKP'nin halkımızın karşısına çıkıp da anlatabileceği hiçbir icraatı yoktur. Bu nedenle kaybettiği oyları geri alabilmek için böyle çirkin bir siyaset uyguluyor. İkincisi CHP İsmet İnönü'den bu yana hiçbir zaman kendi başına iktidara gelememiştir. CHP o günlerden bu yana ya iktidar ortağı olmuştur ya da muhalefette kalmıştır” dedi.

 

 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.