27 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara5°C

“DİKTATÖRLERE BUGÜNLER KÖTÜ BİR ANI OLACAK”

“DİKTATÖRLERE BUGÜNLER KÖTÜ BİR ANI OLACAK”

13 Mayıs 2011 Cuma 00:00

Demokrat Parti 1.sıra Milletvekili adayı İsmail Necdet Arafat, 12 Haziran seçimlerinden umutlu olduklarını söyledi. Arafat,”Bizi parlak bir istikbal bekliyor. En yükseğe çıkacağız bugünün diktatörlerine de bugünler kötü bir anı olarak kalacaktır” dedi.

Seçim çalışmalarını değerlendiren Demokrat Parti 1.sıra milletvekili adayı İsmail Necdet Arafat şöyle konuştu,” Bolu Mengen Pazarköy'de doğdum. Düzce'de imam hatip'de okuduktan sonra meslek yüksek okulundan inşaat bölümünden mezun oldum.Yüksek okulda okurken Adalet Partisi Gençlik Kolları Başkanıydım.Düzce Belediyesi Fen İşlerinde çalıştıktan sonra 1980 yılında Bolu'da Bayındırlık Müdürlüğünde çalıştım.1990 yılından itibaren serbest ticaret ile uğraştım.1996-99 yılları arasında Doğruyol Partisi Refahyol hükümeti zamanında Bolu il başkanlığı görevinde bulundum.1999 milletvekili, Belediye Başkanı Adayı oldum.Şimdide Demokrat Parti Milletvekili adayıyım. Arkadaşlarımla beraber Bolu'da hareketli bir seçim dönemi geçiriyoruz. Demokrat Partiye geniş bir teveccüh olduğunu görüyoruz. Demokrat Parti'nin 1946'lara dayanan köklü bir geleneği var.Bunun karşılığını 2011 seçimlerinde halkımızdan alacağımıza inanıyoruz.Demokrat Partinin seçmeni merkez sağda Doğruyol ve Anavatan'ın birleşmesi ile oluşan merkez sağ bir seçmen kitlesi var.Bu seçmen kitlesi kendi seçtiği milletvekili adayları ile temsil edilmeye alışmış bir seçmen bunu biraz açarsak demokratik bir seçmen potansiyelimiz var.Lider sultalarına bizim seçmenimiz sıcak bakmıyor.Vatandaş kendi seçmediği milletvekilinin peşine gitmiyor. Diğer partilerle bizim partimizi kıyasladığımızda diğer partiler hep halkı öteki olarak görmüştür. Bu eskiden Cumhuriyet Halk Partisinde de böyleydi şimdide Erbakan zihniyetinden gelen o kültürde yetişen kendilerine oy verilirken iyi ama kendi milletvekilini seçerken kötü olan öteki olan bir zihniyet hakim. Recep Tayyip Erdoğan'nın diktatörlük zihniyeti CHP'de de var.Bu partilerde kendi milletvekillerine kendi halkına yapacağı anayasadan meyve çıkmaz.Ağacı gösteren meyvesidir.Bu partilerden kendi egolarının tatmin etmekten uzak anayasanın çıkacağını düşünmüyorum”dedi.

“Boluluların torunları olarak bizler diktatörlere evet dersek buda bizim ayıbımız olur”

Konuşmasının sonunda Arafat, Halkın kendisine saygı duymayan insanlara karşı dur demenin gereğinin 12 Haziran'da yapılacağına inanıyorum diyerek başlayan Arafat konuşmasına şöyle devam etti. “Bolu Demokrasi tarihinde çok güzel örnekler vermiş bir ilimiz.1961 anayasasında sırf kendi seçtiklerini darbe ile asmış insanlara hayır diyebilmiş ender illerimizden bir tanesi. Böylesi demokrasiye sahip çıkmış Boluluların torunları olarak bizler yeni diktatörlere evet dersek buda bizim ayıbımız olur. Şahsıma ait benim oyumun olduğunu düşünmüyorum. Doğruları savunduğum sürece yanımda insanlar olacaktır. Bolu'da edindiğim kültür var.İdealist edindiğim kültürde, doğru durarak halkın vekili olacağımı inanıyorum.Bizi parlak bir istikbal bekliyor. En yükseğe çıkacağız bugünün diktatörlerine de bugünler kötü bir anı olarak kalacaktır” diye konuştu.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.