18 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara20°C

SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ'NÜ MUSTAFA ÇİZMECİOĞLU ALDI

Sosyal Sorumluluk Ödülü'nü Mustafa Çizmecioğlu aldı

14 Mayıs 2011 Cumartesi 00:00

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl bir hayırsevere verilen “İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü"nün bu yılki sahibi, Mustafa Çizmecioğlu oldu. Çizmecioğlu ödülünü TSO Toplantı Salonunda düzenlenen törenle aldı.

İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü Seçici Kurulu, 'İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü'nün sahibini belirledi. Nisan ayı boyunca kişi ve kurumlar tarafından gönderilen aday gösterme formları titizlikle incelenip değerlendirilmesi sonucunda ödülün yeni sahibi belirlendi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda bu yıl altıncısı verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü'ne Mustafa Çizmecioğlu layık görüldü. Çizmeci'ye ödülü Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen tören ile verildi. Törene Vali İbrahim Özçimen, Milletvekili Fatih Metin, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Rektör Hayri Coşkun, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, eşi Solmaz Baysal, Hayırseverler,işadamları ve davetliler katıldı.

Törende ilk konuşmayı İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal yaptı. Baysal konuşmasına, Mustafa Kemal Çizmecioğlu ile anısını anlatarak başladı. Baysal konuşmasında, "Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı tarafından 1980 yılında huzurevi ve kimsesiz çocuklar yurdu yapıldı. Binanın donanımı için Bolu'da yardım kampanyası başlatıldı,o zamanda hayırsever Mustafa Çizmecioğlu yüksek meblağda yardım etmişti hayırlarının devamının gelmesini bekliyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası'nın da İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü adı altında her yıl İzzet Baysal'a değer verildiğini görmekten çok mutluyum, bunu düşünenlere teşekkür ederim” dedi. Törende Bolu Milletvekili Fatih Metin de konuşma yaptı. Metin konuşmasında, "Sosyal Sorumluluk Ödülü Türkiye'de bir tek kişiye yakışırdı. Bu vefa örneğini 2006 yılından beri gösterdiği için Ticaret Odamıza teşekkür ederiz. Çizmecioğlu ailesine hayır hizmetlerinin devamını diliyorum”dedi.

Vali İbrahim Özçimen de konuşma yaparak, Bolu'daki hayırseverlerin önemine değindi. Özçimen konuşmasında, "Bolu'da hayırseverlerin yapmış oldukları hizmetleri çıkarsak devlet yapsın deseydik ne kadar geri kalırdık. Allah İzzet Baysalların, Mustafa Çizmecioğullarının sayısını arttırsın” diye konuştu.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.