17 Ağustos 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara27°C

SP MİLLETVEKİLİ ADAYI HAYRETTİN AYTAR'DAN AK PARTİLİ İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ZEKİ OZULLUOĞLU'NA ÇAĞRI: “ERBAKAN HOCAMIZA OLAN SEVGİNDE SAMİMİYSEN YUVANA DÖN”

SP Milletvekili Adayı Hayrettin Aytar'dan Ak Partili İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Ozulluoğlu'na çağrı: “Erbakan hocamıza olan sevginde samimiysen yuvana dön”

16 Mayıs 2011 Pazartesi 00:00

Ak Parti Bolu İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Ozulluoğlu'nun Facebook'taki kişisel sayfasında, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'la çektirdiği fotoğrafları yayınlaması, Saadet Partisi (SP) cephesinde geniş yankı uyandırdı. SP Milletvekili Adayı Hayrettin Aytar, “Ozulluoğlu bu fotoğrafları yayınlamakta eğer samimiyse, hocamız üzerinden siyasi rant yapmıyorsa, Merhum Erbakan'ın kurmuş ve liderliğini yapmış olduğu Milli Görüş saflarına geçmesi gerekmektedir” dedi.

Ak Parti Bolu İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Ozulluoğlu, Facebook'taki kişisel sayfasında 1990'lı yıllarda eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'la çektirdiği fotoğrafları yayınlamış ve görüntüleri Bolu Gündem Gazetesi'nde okuyucularımızla paylaşmıştık. Ozulluoğlu'nun Facebook'taki paylaşımları SP cephesinde geniş yankı buldu. SP Milletvekili Adayı Hayrettin Aytar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, önce Ozulluoğlu'nu eleştirdi, sonrasında Ozulluoğlu'na açık çağrıda bulundu.

“MİLLİ GÖRÜŞ SEÇMENİNİ ETKİLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Açıklamalarına, “Rahmetli Erbakan hocamızla aynı karede fotoğraflarını yayınlayan Zeki Ozulluoğlu'nun bu fotoğraflarla hocamızı bu kadar çok sevdiğini anlattığına göre, Milli Görüş'ün gerçek temsilcisi ve adresi olan Saadet Partisi'nde olması gerekmez mi?” sorusuyla başlayan Aytar, Ozulluoğlu'nun bu girişimini Milli Görüş seçmenini etkilemeye yönelik bir gayret olarak nitelendirdi. Aytar, “Ozulluoğlu'nun seçim arifesinde fotoğrafları Facebook'ta yayınlaması hocamız üzerinden prim yapıp, milli görüş seçmenini etkileme çabası içerisine girmesi, bizlere manidar gelmiştir. Ozulluoğlu'nun şunu çok iyi bilmesi gerekir ki Milli Görüş seçmeni; onların çıkardığı Milli Görüş gömleğini büyük bir onurla taşıyarak nereye oy vereceğini gayet iyi bilmektedir” dedi.

“ERBAKAN HOCAMIZIN SAĞLIĞINDA FOTOĞRAF YAYINLAMAKTAN KORKUYORLARDI”

Aytar açıklamalarının devamında yaptığı çağrıda şu ifadelere yer verdi: “Aslında Ozulluoğlu bu fotoğrafları yayınlayarak birçok gerçeğin farkına varmış, AKP'nin siyasi çizgisinin yanlış olduğunu anlamış ve geçmişine sahip çıkarak aslına, Milli Görüş'e geçmek özlemi içersinde olduğunu adeta içten içe haykırmaktadır.

Zamanında bizden ayrılarak Milli Görüş gömleğini çıkardıklarını ilan eden arkadaşlar, Merhum Erbakan hocamızın sağlığında bırakın yanında yer almayı fotoğrafları bile yayınlamaktan korkuyorlardı.

Şimdi ne oldu da hocamıza sahiplenme çabası içerisine girdiler. Mevcut fotoğrafların Erbakan hocamızın vefatından sonra yayınlanması, Milli Görüş üzerinden prim yapmak isteyenleri değişik yollara sevk etmektedir. Bu tabloyu bir taraftan üzülerek izliyoruz diğer taraftan ise, seviniyoruz. Çünkü bu fotoğrafların yayınlanması belirtmektedir ki Ozulluoğlu'nun geçmişine sahip çıkarak, geçmişinde yaşadığı siyasi hayatına özlem duyduğunu göstermektedir.

Ozulluoğlu bu fotoğrafları yayınlamakta eğer samimiyse, hocamız üzerinden siyasi rant yapmıyorsa, Merhum Erbakanın kurmuş ve liderliğini yapmış olduğu Milli Görüş'e ve Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi saflarına geçmesi gerekmektedir.”

AYTAR'DAN “DÖN” ÇAĞRISI

Aytar açıklamalarının sonunda Milli Görüş'ten ayrılan siyasilere şu mesajları gönderdi: “Bugün içinde bulunduğunuz siyasi misyondan rahatsız olduğunuzu ve özlemiyle hasret çektiğiniz eski yıllarınıza tekrar geri dönmek istediğinizi gayet iyi biliyoruz.

Evet, o güzel günlerin siyasi misyonu Refah Partisi bugün Milli Görüş'ün tek temsilcisi olan Saadet Partisi'nde o güzel atmosfer devam etmektedir ve bizler de sadece Ozulluoğlu'nu değil, tüm eski arkadaşlarımızı bu atmosferin içersinde yer almaya davet ediyoruz.”
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.