18 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ'DAN TARTIŞMA YARATACAK SÖZLER! TANJU'NUN MİLLETVEKİLLİĞİNİ ZÜL KABUL EDERİM

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'dan tartışma yaratacak sözler! Tanju'nun milletvekilliğini zül kabul ederim

19 Mayıs 2011 Perşembe 00:00

Başkan Yılmaz, CHP 1'inci Sıra Milletvekili Adayı Tanju Özcan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Özcan'ın milletvekilliğini zül kabul ederim” diyen Başkan Yılmaz, “Eğer 12 Haziran'da illaki muhalefetten bir milletvekili çıkması gerekiyorsa bu isim Tanju Özcan olmamalı” ifadelerini kullandı.Başkan Yılmaz ayrıca, CHP oylarını keseceği için MHP'yi desteklediği yönündeki önceki açıklamalarının ise halen arkasında durduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Ala addin Yılmaz, seçime sayılı günler kala zehir zemberek açıklama larda bu lundu.CHP ve MHP'nin milletvekili adayları hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Yılmaz, MHP'nin önemli bir şahsı aday gösterdiğini belirtti. MHP'nin seçimlerde baraj sorunu yaşayacağını düşündüğünü dile getiren Başkan Yılmaz, MHP'nin Bolu'da iyi düzeyde oy olmasını beklediğini ve desteklediğini kaydetti.

MHP'yi destekleme gerekçesi konusunda Başkan Yılmaz, “12 Haziran'da MHP Bolu'da ne kadar oylarını arttırırsa, Ak Parti neticeye o denli gidici olur. Kesin kanaatim MHP baraj konusunda sıkıntı çekecektir. Ama ben MHP'nin Bolu'da iyi oy almasını bekliyorum ve destekliyorum. Niye? CHP'ye gidecek olan oyları keseceği düşüncesiyle. Çünkü ben CHP'li adayın milletvekili olmasını doğru bulmuyorum. Eğer Tanju Özcan değil de, Mehtap Özcan Mısırlıoğlu CHP'nin birinci sıra adayı olsaydı aynı düşünmeyebilirdim. CHP'nin mevcut birinci sıra adayının Bolu'nun önünü tıkayan ve Bolu'daki her harekete karşı çıkan, Bolu'yu sevmeyen ve Bolu'ya iyi şeyler yapılmasını istemeyen bir adam olarak görüyorum. Böyle bir adayın milletvekili olmasını ise zül kabul ediyorum” dedi.

“BOLULULARIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLEYEN ADAMIN MİLLETVEKİLLİĞİNİ ZÜL KABUL EDERİM”

Başkan Yılmaz, 'O adam' sözleriyle Tanju Özcan hakkında şu çarpıcı açıklamalarda bulundu: “Çünkü siz pis su arıtma tesisini engellemek için iki sefer dava açılmasını sağlayan bir adamın milletvekili olmasını Bir Bolulu ve bir Belediye Başkanı olarak isteyebilir misiniz? Hayatı hep yalan dolanla geçen bir yapının milletvekili olması Bolu'ya ne fayda getirebilir? Bundan önceki yerel seçimlerde konuşulanları söyleyeyim. Biz o dönemde 1617 köyü Belediye'ye almıştık. Ne demişti o adam? Köylülere gidip, 'Köyleriniz mahvolacak, hayvancılık yapamayacaksınız, yaylalarınıza el konulacak, su fiyatları şehirdeki gibi olacak ve bu da sizi zora sokacak' demişti. Yani hep yalan söylemiş ve iftira atmıştı. Şimdi Seyit mahalle oldu ve yapılan hizmetler ortada. Be adam utanmıyor musun hala dolaşıp oy istiyorsun? Bütün bu yalanlarınla birçok insanı da ikna ettin sen. Örneğin Aşağısoku 50 yıldır mahalle. Orada yaşayanlar hem hayvancılığını yapıyorlar, hem yaylasına gidiyor. Bu yalanları söylemeyin demiştim. Boluluların gözünün içine baka baka yalan söyleyen adam, pis su arıtma tesisini engelleyen adam, hayvan pazarının ve mezbahanenin şehir dışına çıkmasını engelleyen adam milletvekili olursa, ben bunu bir Bolulu olarak zül kabul ederim.”

“YETER Kİ O MİLLETVEKİLİ OLMASIN!”

12 Haziran Genel Seçimleri'nde Ak Parti dışında başka bir siyasi partiden milletvekili çıkacaksa bu partinin MHP olmasını canı gönülden istediğini dile getiren Başkan Yılmaz, şu ifadelerle açıklamalarını sonlandırdı: “Eğer muhalefetten bir milletvekili çıkacaksa Bolu'da onunda MHP'nin çıkarmasını canı gönülden isterim. Niye? Yeter ki o olmasın. Yani Bolu'ya karşı tavır içerisinde olanların milletvekili olmasındansa Bolu'yu seven insanların milletvekili olması benim arzumdur. Bu benim şahsi düşüncemdir."UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.