21 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara8°C

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ ERCOŞKUN: BOLU'DA İŞSİZLİK SORUNUNU BEN ÇÖZERİM

AK Parti Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun: Bolu'da işsizlik sorununu ben çözerim

21 Mayıs 2011 Cumartesi 00:00

AK Parti Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, Bolu'daki en büyük sorunun işsizlik olduğunu belirterek, sorunun çözümüne yönelik il başkanlığı döneminden bu yana sürdürdüğü çalışmalarda sona yaklaştığını söyledi. Sürpriz ekonomi paketinin ayrıntılarını önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağını dile getiren Ercoşkun, “Bolu'da işsizliği ben çözerim” dedi ve istihdama yönelik bir projesini açıkladı.

Haber: Mehmet Korkusuz

AK Parti Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, gazetemize yaptığı açıklamada, Bolu Merkez ve ilçelerdeki en büyük sorunun işsizlik olduğunu belirtti. Sürdürdüğü seçim çalışmalarında vatandaşlardan en çok bu sorunun çözümüne yönelik taleplerle karılaştığını dile getiren Ercoşkun, sorunun çözümüne yönelik il başkanlığı döneminden bu yana çalışmalarda bulunduğunu ve bu çalışmaların önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını açıkladı.

Global ekonomik kriz nedeniyle artan işsizlikten Türkiye genelinin olduğu gibi Bolu'nun da etkilendiğini ifade eden Ercoşkun, “Yaklaşık yüzde 11'lere varan bir işsizlik olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla bizim bunu gidermek amacıyla yaptığımız çok ciddi çalışmalar var. Geçtiğimiz süreçte ortaya koyduğumuz, hazırlıklarını yaptığımız ve son adımlarımızı attığımız çalışmalarımızın sonuçlarını önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

ERCOŞKUN'DAN DİPLOMALI İŞSİZLERE MÜJDE

Bolu'daki işsizlik sorununun çözümü konusunda sürdürdüğü çalışmalarda artık sona geldiğini kaydeden Ercoşkun, özellikle nitelikli işgücü istihdamının sağlanması konusunda yoğunlaştığını söyledi. Ercoşkun açıklamalarına şöyle devam etti: “AK Parti İl Başkanlığı dönemimde gerek teşkilat mensuplarımla, gerek seçilmiş tüm kademelerimizle belediye başkanlarımız, belediye meclisi üyelerimiz, il genel meclisi üyelerimizle, gerek sivil toplum örgütlerimizle, gerekse de bürokratlarımızla yapmış olduğumuz birçok istişareler sonrasında, Bolu'nun her köşesiyle alakalı önceliklerimizi belirlemiş durumdayız. Dolayısıyla bu öncelikler çerçevesinde nitelikli istihdamın Bolu için çok önemli olduğunu biliyoruz. Ve her platformda da şunu söylüyoruz, Bolu'yu Ankara ve İstanbul arasında sıkışmış bir vaziyetten Ankara ve İstanbul'la birlikte, yani onların avantajlarını kullanarak sıyrılmış bir vaziyete geçirmeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla bu çerçevede yaptığımız çalışmalar meyvelerini vermek üzere. İnşallah önümüzdeki günlerde son haline getirdiğimiz bu çalışmaları sizlerin vasıtasıyla Bolu kamuoyuna duyurmayı düşünüyoruz. Bu çalışmalardan dolayı da Bolu kamuoyundan çok ciddi ve çok olumlu teveccühlerin olacağını da şimdiden müjdelemek istiyorum.”

ERCOŞKUN'DAN ÇAĞRI MERKEZİ PROJESİ

Ercoşkun sürpriz ekonomi paketinin içeriğine ilişkin verdiği bir örnekte ise şunları söyledi: “Sürpriz diyoruz ama bir örnek vermek istiyorum. Bolu, üniversitemizin nimetlerinden yeterince faydalanamıyor. Bu öğrencilerin Bolu ekonomisine birçok katkısı var. Fakat bu öğrencilerimizin katkısını okullarını bitirip, mezun olduktan sonra göremiyoruz. Yani bu öğrenciler ilimizde kalmıyor. Yurdun çeşitli yerlerine, hatta yurt dışına giden birçok değerimiz var. Dolayısıyla Bolu'daki istihdamı arttırmaya ve bu nitelikli işgücünü değerlendirmeye yönelik örnek olarak bir çağrı merkezini verebiliriz. Bildiğiniz gibi artık ulusal bazda ve uluslar arası alanda faaliyet gösteren birçok firmanın müşteri hizmetlerini veya organizasyonlarını oluşturmak için çağrı merkezleri kurduğunu görüyoruz, duyuyoruz. Büyük şehirlerde bu çağrı merkezlerinin de maliyetlerinin fazla olduğu ortada. Dolayısıyla özellikle Bolu gibi çok daha uygun maliyetlerle faaliyet gösterebilecek ve Bolu'daki nitelikli işgücünün faydalarını kullanabilecek bir çağrı merkezi projesi gerçekten Bolu'da ses getirir kanaatindeyiz. Çünkü bu tarz işlerde çalışan insanların orta ve üst gelir grubunda bir gelirle çalışacaklarını ve bunun da tüm Bolu ekonomisine müthiş derecede katkıda bulunacağını söyleyebiliriz.”

Ercoşkun çağrı merkezi projesinin hayata geçmesi halinde Bolu'da 500 ila 1500 kişi arasında bir istihdamın sağlanabileceğini söyledi. Çağrı merkezi projesi sayesinde Bolu'daki potansiyelin de fark edileceğini sözlerine ekleyen Ercoşkun, bu iş kolunun gelecekte Bolu'da çok daha büyük noktalara ulaşabileceğini kaydetti.

Ercoşkun açıklamalarının sonunda sürdürdüğü çalışmaların önümüzdeki günlerde sonuçlanacağını ve sonuçları kamuoyuyla paylaşacağını ifade etti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.