19 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara17°C

HANDE'NİN HEDEFİ OTO TAMİRHANESİ AÇMAK

HANDE'NİN HEDEFİ OTO TAMİRHANESİ AÇMAK

21 Mayıs 2011 Cumartesi 00:00

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Bölümü'nün tek kız öğrencisi 19 yaşındaki Hande Yıldız okulun atölyesinde arızalı otomobillerin motorunu tamir ediyor.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Bölümü'nün tek kız öğrencisi 19 yaşındaki Hande Yıldız, okulun atölyesinde arızalı otomobillerin motorunu tamir ediyor. Hande Yıldız mezun olduktan sonra oto tamirhanesi açacağını söyledi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu Otomotiv Bölümü'nde 29 öğrenci arasında tek kız olan ikinci sınıf öğrencisi Hande Yıldız, uygulamalı derslerde eline aldığı tornavida ve anahtarlarla araçların motor kısmını tamir ediyor. Önlüğünü üzerine geçiren Hande Yıldız, yağa pasa aldırmadan aracın arızalarını tespit edip, tamir ediyor. Öğretmenleri ve öğrenci arkadaşları Hande Yıldız'a 'Hande Usta' diye hitap ediyor.

Otomobillere meraklı olduğu için otomotiv bölümünü tercih ettiğini söyleyen Hande Yıldız, "Sevdiğim işi yapıyorum ve mutluyum. Tek olmam bir ayrıcalık ama, hocalarımın gözünde diğer arkadaşlarımdan herhangi bir farkım yok. Onlar ne yapıyorsa ben de onu yapıyorum. Mezun olduktan sonra tamirhane açmayı planlıyorum. Yaptığım iş çok zevkli. Bir o kadar da cesaret istiyor" dedi. Kadınların da tamirci olabileceğini belirten Hande Yıldız, "Şu anda Türkiye'de bir çok bayanın ehliyeti var. Ancak hiçbiri otomobil arızalandığı zaman tamir yapmasını bilmiyor.

Özellikle genç bayanların otomotiv bölümünü okuması lazım. Hiç değilse yolda kaldıkları zaman araçlarının arızasını tespit edip tamir edebilirler" diye konuştu. -


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.