16 Eylül 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara11°C

BAK SEN ŞU KİRALAMA DANIŞMANLIK MERKEZİNE!

Bak sen şu Kiralama Danışmanlık Merkezine!

25 Mayıs 2011 Çarşamba 00:00

KDM Kiralama Danışmanlık Şirketi verilerine göre Türkiye'nin en zengin ili Bolu imiş.

Orhan Murat İzci tarafından 2008 yılında kurulan şirket kendi ifadelerine göre, iç-dış müşteri memnuniyetini ve ticari etiği ön planda tutuyor, Alışveriş Merkezlerinin yatırım projelerinin geliştirilmesi, AVM'lerin yönetimi, yönetim danışmanlığı, kiralanması ve kavram geliştirme alanında çalışıyor.

Orhan Murat İzci çalışmasında veri olarak şehirlerin ödediği gelir vergileri üzerinden bu hesaplamayı yapıyor.

Hangi şehre Alışveriş Merkezi açmak için araştırma içerisine girecek olan zincir mağazalar ise KDM ye başvurarak oradan veri ve bilgi satın alıyor.

KDM şirketi Genel Müdürü İzci “Sonuçlar gözümüzü fal taşı gibi açtı. Meğer İsviçre gibi birçok şehre sahipmişiz. Türkiye içinde İsviçreler oluşmuş. En zengin beş şehir 2011 Mayıs ayı itibari ile belirlendi” dedi.

Türkiye'nin kişi başı gelir şampiyonu Bolu, tavukçuluk şirketleri sayesinde hatırı sayılır ve zenginliğin tabana da yayıldığı bir gelire kavuştu tespitini yapan İzci'ye göre Bolu'da kişi başı gelir 88 bin 778 lira.

İddiaları bununla da sınırlı olmayan KDM Şirketi Genel Müdürü Bolu'nun yılsonu itibariyle 97 bin 372 liraya kişi başı gelire sahip olacağını ileri sürdü.

Bolu ile ilgili değerlendirmelerini daha ileriki yıllara da taşıyan şirket yetkilisi,

Bolu'nun,

2012 sonunda kişi başı 107 bin lira,

2013 sonunda kişi başı 117 bin lira,

2014 sonunda kişi başı 128 bin lira gelire kavuşacağı müjdesini de (!) verdi.

Bu rakamlara göre KDM şirketi gelirin tabana yayıldığını iddia ettiğine göre,

2011 Mayıs Ayı itibariyle 4 kişilik bir ailenin Bolu'da aylık geliri

29 bin 596 lirayı buluyor.

Bir başka deyişle, Asgari ücretin 630 bin lira olduğu düşünülürse Bolu'da yine dört kişilik bir aile aylık 47 asgari ücret toplamında bir gelire sahip.

Orhan Murat İzci'nin bu ilginç açıklamaları bugün birçok ulusal temelde yayın yapan gazete ve haber portallarında yer aldı.

Bu değerlendirmeleri Bolu'da milletvekili adaylarının, siyasi partilerin, sendikaların, Bolu Ticaret ve Sanayi Odasının, Esnaf kuruluşlarının, iş dünyasının, serbest meslek kuruluşlarının kısaca Bolu Halkının nasıl karşılayacağı da merakla bekleniyor.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.