20 Nisan 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara5°C

ÖMER SAYIN'DAN, ÖZCAN'IN VAATLERİNE İLGİNÇ BENZETME

Ömer Sayın'dan, Özcan'ın vaatlerine ilginç benzetme

26 Mayıs 2011 Perşembe 00:00

Vaatlerini dinlediğimde Özcan'ın neredeyse bir Tanrı olduğunu düşünmeye başlarım

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, CHP Milletvekili Adayı Tanju Özcan'ın seçim çalışmalarında seçmenlere yaptığı açıklamalarda gerçekleştirilmesi güç vaatlerde bulunduğunu belirtti ve Özcan'ı umut tacirliği ile suçladı. Sayın, “Vaatlerini dinlediğimde eğer gözlerimi kapatmış olsam Özcan'ın neredeyse bir tanrı olduğunu düşünmeye başlarım” dedi.

Haber: Mehmet Korkusuz

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, dün partisinin il binasında gazetemize yaptığı açıklamada CHP Milletvekili Adayı Tanju Özcan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özcan'ın seçim çalışmalarında açıkladığı parti projelerine yönelik eleştiriler getiren Sayın, ilginç bir benzetmede bulundu.

“ÇOK UMUT VERDİKLERİ İÇİN İNSANLAR YALAN SÖYLEDİKLERİNİ ANLAMAYA BAŞLADI”
Sayın açıklamalarında, “Tanju Özcan'ın yaptığı açıklamaları duyduğumda eğer gözlerimi kapatsam, hani Mevla insanlara doğrudan seslenmez ya, sanki orada konuşanın bir insan değil bir tanrı olduğunu söylediği her şeyin anında yerine gelebileceğini düşünmeye başladım neredeyse. O kadar çok insanlara vaat ve umut veriyor ki, o kadar çok umut tacirliği yapıyor ki inanılır gibi değil. Aslında biraz az umut verse insanlar inanacaklar ama bu kadar çok umut verince insanlar artık bunların yalan olduğunu açık açık anlamaya başladılar. Üstelik onun söylediği şeylerin birçoğu zaten bizim yapmış olduğumuz şeyler” diye konuştu.

“BÜYÜK BEDELLERE MAL OLACAK SÖZLER VERMEYİ SİYASET AHLAKIYLA BAĞDAŞTIRMAYIZ”
Seçim dönemlerinde siyasi partilerin vaatlerde bulunmasını normal karşıladığını ifade eden Sayın; ancak bununda abartısız seviyede olması gerektiğine dikkat çekti. Sayın açıklamalarına şöyle devam etti: “Elbette ki siyasi partiler vaatte bulunacaklardır. İnsanlar yapacakları hizmetleri allayıp pullayıp insanlara söyleyebilirler. Çünkü onların oylarına ihtiyaçları oldukları için vaatlerini insanların daha çok hoşlarına gidecek şekilde bir sunuma bizde hoşgörüyle bakarız. Ancak hiçbir zaman yapılamayacak, olmayacak ya da olduğu zaman Türkiye devletine milletine çok büyük bedellere mal olacak şeyleri bile bile sırf insanlardan oy almak için bunları söylemek, siyaset ahlakıyla bağdaştırmak mümkün değil.”

“TANJU, BOLU'YA DENİZ BİLE GETİRİR”
Açıklamalarının ilerleyen bölümünde Tanju Özcan hakkındaki eleştirilerini arttırarak sürdüren Sayın, “Yaptığı açıklamalar sonrası Tanju'nun Bolu'ya deniz getirebileceğini bile düşünmeye başladım. Birisi dese ki, 'Bolu da deniz yok.' O der ki, 'Biz iktidar olalım Bolu'ya denizi de getireceğiz.' Bunları söyleyebilecek düzeyde raydan çıkmış ve freni patlamış gibi Tanju. Açıklamalarını sonuna kadar takip etmeye midem el vermiyor” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.